NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Kupię:
- KUPIĘ BIŻUTERIĘ, ZEGARKI, różne Srebrne wy... (2026.01.23)
Kupię:
- Kupię ANTYKI za Gotówkę - Zadzwoń - Dojeżdżam... (2026.01.23)
Kupię:
- KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - POTRZEBUJESZ... (2026.01.21)
Dam pracę:
- Pracownik sortowni - z zakwaterowanie... (2026.01.21)
Dam pracę:
- Pracownik montażu paneli fotowoltaicz... (2026.01.21)
Dam pracę:
- Pracownik działu pakowania na magazyn... (2026.01.21)
Dam pracę:
- Pracownik produkcji grzybów - bez języka -... (2026.01.21)
Kupię:
- ZADZWOŃ - Kupię Antyki / SZYBKI SKUP ANT... (2026.01.20)
Różne:
- Przewozy do Berlina, transport na lot... (2026.01.19)
Kupię:
- SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - stare Ole... (2026.01.19)
- akt:
› Kolejne remonty na jeleniogórskiej starówce
2026.01.23 00:41
- ksk:
› Jelenia Góra gra z WOŚP - 34. Finał!
2026.01.19 18:43
- Piotr Jelenia:
› Starosta karkonoski podrobił maturę?
2026.01.15 17:10
- ksk:
› Starosta karkonoski podrobił maturę?
2026.01.14 00:11
- Wew:
› Zniknie dużo wody z Jeziora Pilchowickiego
2026.01.13 23:33
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.5831 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.205 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.5298 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.8478 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1733 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Wykład Roberta Koniecznego pt. "Logika Przestrzeni"
SARP Oddział Jelenia Góra zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu KaSA - Karakonoski Salon Architektury, w którym gościmy architektów lub innych ciekawych gości chcących promować dobrą architekturę i przestrzeń, którą ona tworzy.Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać szczególnej postaci - architekta Roberta Koniecznego, który wykładem pt. "Logika Przestrzeni" przybliży nam kulisy powstawania jego projektów - docenionych prestiżowymi nagrodami w Polsce i na Świecie. Zapraszamy na godz. 17.00, 06.11.2019r. do klubu Kwadrat, przy ul.Bankowej 28/30 w Jeleniej Górze! Wstęp WOLNY!
Robert Konieczny - architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku. Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year 2006 za projekt Domu Aatrialnego zwyciężając w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie.
W 2007 roku znalazł się na liście 44 najlepszych młodych architektów świata wydawnictwa "Scalae". W tym samym roku magazyn "Wallpaper" zaliczył pracownię Roberta Koniecznego do 101 najbardziej ekscytującycj biur architektonicznych na świecie.
W 2008 roku Konieczny został także laureatem "Europe 40 under 40" - Europe's Emerging Young przez The European Centre fot the Architecture Art Design and Urban Studies and The Chicago Athenaeum, najlepszym młodym projektantem na świecie poniżej 40 roku życia. W tym samym roku Międzynarodowe jury Museum of Architecture and Design w Chicago zaliczyło Dom Atrialny i Dom Ukryty do najlepszych budynków świata.
W 2009 roku Dom Bezpieczny znalazł się w finale World Architecture Festival Awards 2009 w Barcelonie, wśród najleszych realizacji świata a Dom OUTrialny w tym samym roku został zakwalifikowany do finału LEAF Awards 2009 w Berlinie, konkursu dla najbardziej nowatorskich budynków świata.
W 2011 roku Robert Konieczny otrzymał doroczną nagrodę Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziezinie architektury, jako drugi architekt w historii przyznawania tej nagrody. W lutym 2012 roku Dom Aatrialny został najlepszym budynkiem III RP w plebiscycie architektonicznym ogłoszonym przez tygodnik Polityka. W pierwszym tego typu konkursie w Polsce, gzie spośród 15 nominowanyh obiektów najlepszy budynek wybierali sami czytelnicy.
W 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji Miesa van der Rohe. W 2016 roku projekt Muzeum Narodowego - Centrum Przełomy w Szczecinie został uznany Najlepszym Budynkiem Świata 2016 w międzynarodoym konkursie World Architecture Festival. Nagroda ta pierwszy raz w historii trafiła do Polski. Ten sam projekt zdobył również w 2016 roku pierwszą nagrodę uzyskując tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy w konkursie European Prize for Urban Public Space przyznawanym przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB) oraz w 2017 roku Nagrodę Roku SARP 2016.
W 2017 roku Arka Koniecznego zyskała tytuł Najlepszego Domu Świata w prestiżowym ogólnoświatowym konkursie Wallpaper Design 2017, organizowanym przez magazyn Wallpaper zajmującym się designem i wyznaczający trendy na przyszłość.
W 2018r. Dom po Drodze został nagrodzony prestiżową nagrodą German Design Award 2019 Special, przez Niemiecką Radę Wzornictwa, która wyróżnia nowatorskie projekty wyznaczające trendy w designie, komunikacji i architekturze.
W 2019r. Dom Kwadrantowy otrzymał podwójną nagrodę w konkursie Architizer A+ Awards, organizowanego przez jeden z największych na świecie portali internetowych poświęconych architekturze.
Najnowszymi wyróżnieniami są 2 nagrody SARP - krajowa Nagroda Roku SARP oraz nagroda SARP Katowice - Śląska Architektura Województwa Śląskiego dla budynku Unikato.
Konieczny był dwunastokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe.W 2019r. został członkiemi Francuskiej Akademii Architektury, (Académie d'architecture) jednej z najważniejszych instytucji w Europie, zajmujących się promocją dobrej architektury, zrzeszającej wybitne osobistości z dziedziny architektury.
Jest również jednym z najczęściej publikowanych polskich architektów. Jego realizacje znalazły się w najważniejszych publikacjach, w tym " The Phaidon Atlas of Contemporary World Architecture" i serii książek wydawnictwa Taschen, a także prestiżowych czasopism, takich jak Architectural Review, Area, The Plan, Detail, Wallpaper czy Icon. W książce "European Architecture since 1890" światowej sławy krytyka - Hansa Ibelingsa, biuro KWK Promes zostało zaliczone do nurtu konceptualistów i wymienione jako jedyna współczesna pracownia z Polski, która wniosła wkład w rozwój architektury europejskiej.
Klub KWADRAT
ul. Bankowa 28/30, 58-500 Jelenia Góra
godz. 17.00
Podziel się z innymi:
2019-11-06 13:51
› Doszło do groźnie wyglą...
2026-01-07
komentarze: 0
› Zmiany w opłatach za go...
2026-01-02
komentarze: 1
› Zniknie dużo wody z Jez...
2026-01-02
komentarze: 3
› XV Karkonoski Orszak Tr...
2026-01-05
komentarze: 0
› Mamy drugi stopień zagroże...
2026-01-03
komentarze: 0








MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol