140.04

122.10

13.57

8.17

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-21 o godzinie 15:00.

- Kibic do wyżej:
Wyniki i tabela po 30. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...

Finepharm przegrywa w fatalnym stylu z ŁKS

Trwa seria fatalnych meczów ligowych koszykarek Fienpharmu AZS KK Jelenia Góra. Nasze zawodniczki przegrały w XXI kolejce rozgrywek w kompromitującym stylu, we własnej hali z przedostatnią drużyną PLKK ŁKS Siemens Łódź 54:77.

Jeleniogórzanki w pojedynku z ŁKS - em zagrały bez swojej chorej liderki Ryan Coleman. Jej koleżanki zaprezentowały się bardzo słabo, chwilami sprawiając wrażenie jakby nie były drużyną lecz stanowiły zlepek nierozumiejących się indywidualności. Po raz kolejny nad przebiegiem wydarzeń na parkiecie zupełnie nie panował trener Miodrag Gajic, dla którego mecz z ŁKS był trzecią kolejną ligową porażką. Goście górowali nad jeleniogórzankami w każdym elemencie gry, a zwłaszcza w waleczności oraz skuteczności rzutowej. Jeleniogórzanki miały zaledwie nieco ponad 26 procent celnych rzutów za 2 punkty, przy 51 procentowej skuteczności gości. ŁKS – iaczki wyraźnie wygrały także walkę pod tablicami. Sam mecz był wyrównany jedynie w pierwszej kwarcie, wygranej przez gości 13:11. W 14 minucie po celnym rzucie za 2 pkt. Magdaleny Skorek jeleniogórzanki wygrywały 19:17 i było to jak się okazało ostatnie prowadzenie naszego zespołu w całym pojedynku. W kolejnych minutach ekipa z Łodzi całkowicie zdominowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Wykorzystując słabą dyspozycję naszej defensywy oraz równie koszmarną dyspozycję rzutową jeleniogórzanek goście kolejne 6 minut gry wygrali 22:3 i na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu łodzianek 39:22. W trzeciej kwarcie na parkiecie nadal trwał festiwal niecelnych rzutów jeleniogórzanek, które pudłowały nawet z takich pozycji, z których sztuka było nie trafić. Trzecią kwartę Finepharm przegrał 8:20 i po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 59:30 dla ŁKS – u. Na początku ostatniej odsłony po rzucie Amerykanki Sarah Elliott goście osiągnęli najwyższe, bo 31 punktowe prowadzenie 61:30. W kolejnych minutach nasz zespół wykorzystując rozluźnienie ŁKS – u odrobił część strat. W końcówce serią trzech celnych trójek popisała się rozgrywająca Finepharmu Maxann Reese, lecz mimo to mecz zakończył się wysoką porażką jeleniogórzanek 54:77.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra – ŁKS Siemens AGD Łódź 54:77 (11:13, 11:26, 8:20, 24:18)
Finepharm: Skorek 20, Reese 13, Szymczak – Górzyńska 10, Niewrzawa 5, Kędzia 4, Merideth 2, Arodź, Kret, Wójcik.

2009-02-01 19:49