388.56

124.44

17.45

9.07

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-21 o godzinie 13:00.

- Kibic do wyżej:
Wyniki i tabela po 30. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...

Pierwsze zwycięstwo Miodraga Gajicia

Bardzo wysokie zwycięstwo odniosły dzisiaj koszykarki Finepharm AZS Kolegium Karkonoskie. Jeleniogórzanki w meczu Pucharu Polski, zwanego w tym sezonie Eventim Cup rozgromiły Utex ROW Rybnik 77-34. Zadanie nasz zespół miał ułatwione, gdyż klub z Rybnika przysłał na to spotkanie bardzo głębokie rezerwy, do tego kadra Utexu liczyła zaledwie siedem zawodniczek. Nie zmienia to, jednak faktu, że po dwóch ligowych porażkach, Miodrag Gajić odniósł pierwsze zwycięstwo podczas swojego pobytu w Jeleniej Górze. Miejmy nadzieję, że wkrótce nadejdą kolejne!
W meczu z rybniczankami wolne dostała najlepsza zawodniczka Finepharmu Ryan Coleman. Amerykanka przesiedziała całe spotkanie na ławce rezerwowych, natomiast dużo możliwości gry dostała sprowadzona kilka dni temu jej rodaczka Maxann Reese. Koszykarka ze Stanów Zjednoczonych przebywała na parkiecie ponad 30 minut, zaliczając w tym czasie 6 asyst, 4 zbiórki, 1 blok, 1 stratę i 2 punkty. Osiągi te nie powalają, ale pamiętajmy, że Maxann dopiero po raz drugi miała okazję wystąpić ze swoimi nowymi koleżankami i ciągle aklimatyzuje się w nowym otoczeniu.
Bardzo dobrze w dzisiejszym spotkaniu wypadła Dorota Arodź. Zawodniczka, która w tym sezonie praktycznie nie dostawała szans na grę, w ciągu 23 minut rzuciła 15 punktów i zaliczyła 3 zbiórki. Warto też zwrócić na jej skuteczność, która wyniosła 85 % (6/7) w przypadku rzutów za dwa i 100% w przypadku rzutów za trzy (1/1).
Zważywszy, iż pierwszy mecz podopieczne Miodraga Gajicia wygrały różnicą 43 punktów, rewanż wydaje się być formalnością. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy się w środę 4 lutego w Rybniku. Wcześniej, bo w niedzielę 1 lutego zobaczymy nasze zawodniczki przy Sudeckiej, w ważnym meczu ligowym z ŁKS-em Łódź. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 17-ej.

FINEPHARM AZS KK JG – UTEX ROW RYBNIK 77-34 (27-7, 24-6, 11-10, 15-11)

AZS KK: Reese – 2, Wójcik – 5, Górzyńska – Szymczak – 16, Kret – 9, Merideth – 9, Skorek – 13, Niewrzawa – 8, Arodź – 15.

2009-01-26 17:21