215.05

44.30

17.11

12.72

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-22 o godzinie 03:00.

Sudety nareszcie wygrały !!!

Koszykarze Sudetów Jelenia Góra przerwali trwającą od sześciu meczów serię ligowych porażek. Nasz zespół w XXI kolejce rozgrywek wygrał na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 84:77.
W pojedynku z MKS - em o wygranej jeleniogórzan zdecydowała lepsza gra zespołowa, w której pierwsze skrzypce grali Rafał Niesobski, grający mimo niedawnego urazu Tomasz Wojdyła, Jakub Czech i Krzysztof Samiec. Jeleniogórzanie tym razem nie popełnili tych błędów, poprzez które przegrali w tym sezonie kilka meczy na styku, czyli ustrzegli się prostych strat w końcówce meczu oraz bardzo dobrze rzucali rzuty wolne.

Mecz od początku toczył się przy kilku punktowej przewadze jeleniogórzan. Po pierwszej kwarcie Sudety prowadziły 14:11, a w drugiej było nawet 37:28. Po 20 minutach jeleniogórzanie wygrywali 40:35. W trzeciej kwarcie oba zespoły kilka razy zmieniały się na prowadzeniu, jednak w końcówce to goście wypracowali sobie niewielką bo czteropunktową przewagę 62:58. W ostatnich 10 minutach nasz zespół pilnował kilkupunktowej przewagi i kapitalnie grając w obronie nie pozwalał graczom MKS na odrobienie strat. W końcówce przy ośmiopunktowym prowadzeniu Sudetów, gospodarze próbowali odwrócić losy meczu faulami taktycznymi i rzutami za trzy punty, jednak na niewiele to się zdało gdyż nasi gracze nie zawodzili z linii rzutów wolnych. Między innymi rozgrywający Sudetów Mariusz Matczak w tym okresie miał 100 % skuteczność z osobistych – 6 na 6. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Sudetów 84:77. Wygrana z MKS na pewno podbuduje jeleniogórzan psychicznie i pomoże im uwierzyć w siebie w kontekście kolejnych ważnych meczów ligowych.

MKS Dąbrowa Górnicza – Sudety Jelenia Góra 77:84 (11:14, 24:26, 23:22, 19:22)
Sudety: Wojdyła 19, R. Niesobski 18, Samiec 18, Czech 15, Matczak 10, Skrzypczak 4, Kruk, Grygiel.