236.58

78.04

14.73

10.54

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-21 o godzinie 19:00.

Waleczne Sudety minimalnie przegrywają w Zielonej Górze

Po zaciętym spotkaniu koszykarze Sudetów minimalnie ulegli na wyjeździe Zastalowi Zielona Góra 60:63. Naszych koszykarzy przez całe spotkanie dzielnie wspierała grupka 14 kibiców z Jeleniej Góry.

Nasz zespół w Zielonej Górze rozegrał dobre zawody, prezentując dużą wolę walki i determinację do ostatnich sekund gry w dążeniu do wygranej. Każdy z naszych koszykarzy zostawił na parkiecie dużo zdrowia i do szczęścia zabrakło tylko jednego czyli zwycięstwa. Na przegraną naszej drużyny duży wpływ miała słaba skuteczność w rzutach wolnych, których tylko w trzeciej i czwartej kwarcie jeleniogórzanie nie trafili aż 10. Zgodnie z zapowiedziami w ekipie gości zabrakło kontuzjowanego Tomasza Wojdyły Mecz Sudety rozpoczęły słabo przegrywając pierwsze 10 minut aż 14:28. Bardzo dobrą partię w tym okresie rozgrywał Jarosław Kalinowski, który m.in. trzy razy trafił za trzy punkty. W drugiej odsłonie gra jeleniogórzan wyglądała o niebo lepiej. Goście grając kapitalnie w defensywie pozwolili w tej odsłonie zielonogórzanom zdobyć tylko osiem punktów i po 20 minutach przewaga gospodarzy zmalała zaledwie do dwóch oczek 36:34. W trzeciej kwarcie obie drużyny postawiły bardzo mocno na obronę. Sudetom udało się nawet wyjść na prowadzenie 37:36. Potem jednak naszym koszykarzom zdarzyła się seria nietrafionych osobistych i Zastal ponownie odskoczył. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 48:41. Ostatnia odsłona stała pod znakiem lepszej defensywy gości, którzy dzięki niej powoli acz skutecznie odrabiali straty. Jeszcze w 35 minucie gospodarze prowadzili lecz potem Sudety na kilkanaście sekund przed końcem gry zniwelowali ich przewagę do zaledwie trzech punktów 63:60. W ostatniej akcji meczu piłka trafiła do Rafała Niesobskiego, który próbował doprowadzić do dogrywki rzutem za trzy punkty. Niestety piłka nie znalazła drogi do kosza i to zastalowcy mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Zastal Zielona Góra – Sudety Jelenia Góra 63:60 (28:14, 8:20, 12:7, 15:19)
Sudety: R. Niesobski 13, Tarasewicz 11, Samiec 10, Grygiel 7, Czech 6, Kruk 6, Ł. Niesobski 3, Matczak 2, Skrzypczak 2, Wilusz.

2009-01-17 19:44