405.13

116.41

12.92

7.14

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-21 o godzinie 11:00.

23.73°C 971 hPa 40%

- Orzeł:
Łomnica postraszyła Piasta
czas 2024.05.21 11:34

- Kibic do wyżej:
Wyniki i tabela po 30. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...

Juniorzy Sudetów gromią Gwardię Wrocław

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli juniorzy Sudetów Jelenia Góra. Nasz zespół pokonał wysoko, na własnym parkiecie Gwardię Wrocław 93:46. Mecz od początku toczył się przy zdecydowanej przewadze naszego zespołu. Jeleniogórzanie górowali nad swoimi przeciwnikami w każdym elemencie gry, będąc drużyną lepszą technicznie co było szczególnie widoczne w pojedynkach jeden na jeden. Nasz zespół bardzo dobrze bronił, czego efektem były liczne przechwyty, po których jeleniogórzanie zdobywali łatwe punkty po kontrach. Wyraźna przewaga jaką miał nasz zespół nad Gwardią sprawiła iż trener Leszek Oleksy dał możliwość występu wszystkim zawodnikom, którzy zasiedli tego dnia na ławce rezerwowych.

Pierwszą kwartę jeleniogórzanie wygrali 21:12, zaś do przerwy na tablicy widniał wynik 45:27. Trzecia kwarta była najlepszą w wykonaniu naszego zespołu. Grający agresywnie w obronie, a przy tym skutecznie w ataku gospodarze z każdą minuta powiększali swoja przewagę. Juniorzy Sudetów pozwolili gościom rzucić tylko 9 punktów, sami zdobywając ich aż 25. Po 30 minutach podopieczni trenera Leszka Oleksego wygrywali już 70:36. Ostatnie 10 minut gry to nadal dominacja jeleniogórzan. W 32 minucie Sudety prowadziły różnicą 40 punktów 76:36, a na kilkanaście sekund przed końcową syreną ich przewaga osiągnęła nawet 50 oczek 93:43. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 93:46.

Sudety Jelenia Góra – Gwardia Wrocław 93:46 (21:12, 24:15, 25:9, 23:10)
Sudety: Radziszewski 20, Kiełbasa 18, Kozak 11, Horeglad 10, Hajbowicz 8, Kanecki 8, Raczek 6, Popkowski 5, Kubus 4, Wróblewski 3, Przydryga

2009-01-11 14:55