143.43

98.73

16.46

7.34

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-16 o godzinie 01:00.

zachmurzenie małe

11.33°C 1014 hPa 76%

- zasx:
Schronisko Samotnia po prawie 58 latach zmienia dzie...

VI kolejka Jeleniogórskiej Ligi Koszykówki

Za nami ostatnia tegoroczna kolejka Jeleniogórskiej Ligi Koszykówki. Tak jak w poprzednich i dzisiaj w hali MOS-MDK nie zabrakło ciekawych meczów i rozstrzygnięć.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się koszykarze Orange Tesco i Terror Squad. Wygrali faworyci, czyli Orange 93-61. Najlepiej dla pomarańczek punktował Grzegorz Rachmiel, który zdobył 31 punktów, swoje jak zawsze zagrał też Jacek Ziobro zdobywając 23 punkty. Warto wspomnieć, że w dzisiejszym meczu Ornage miało wsparcie z Londynu w postaci Michała Wrzoska, który pojawił się z okazji świąt w Jeleniej Górze.
Sporo emocji przyniósł mecz Cieśla Squad - Dozorbud Legnica, aby wyłonić zwycięzcę tego spotkania potrzebna była dogrywka. Lepsi w niej okazali się cieśle, wygrywając ostatecznie 77-70. Najlepiej w ich zespole punktował Maciej Ciesielski - 37 pkt., a w zespole legnickim Wojciech Jaworski - 20 pkt..
Niestety po raz kolejny nie rozegrano wszystkich spotkań w kolejce. Tym razem powodem był niepełny skład ekipy Jysk, która najprawdopodobniej zostanie ukarana walkowerem. Godzinną przerwę zawodnicy Jysk i Siedlęcina wykorzystali na towarzyską gierkę.
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą zawodnicy Aresztu Śledczego, którzy tym razem pokonali Kolegium Karkonoskie 76-51. Wśród zwycięzców na parkiecie brylował Łukasz Niesobski, który zdobył 24 punkty. Najlepiej ze studentów radził sobie Paweł Nowicki gromadząc 18 oczek.
Po sześciu kolejkach liderem tabeli jest Areszt Śledczy przed Orange Tesco. Obie ekipy nie przegrały jeszcze meczu, ale pomarańczki mają rozegrany jeden mecz mniej. Następną kolejkę w hali MOS-MDK zobaczymy dopiero 8 stycznia 2006.