38.19

105.75

12.45

5.43

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-16 o godzinie 18:00.

- hhah:
Schronisko Samotnia po prawie 58 latach zmienia dzie...

Udany rewanż piłkarek Carlos Astol II

Kolejne zwycięstwo ligowe odnotowały piłkarki ręczne Carlosa Astol II Jelenia Góra. Tym samym podopieczne trenerki Dili Samadowej wygrały na wyjeździe z AZS AWF II Warszawa 24:22 i zrewanżowały się ekipie ze stolicy za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek. Dodajmy że AZS AWF jest jedyną drużyną, której udało sie pokonać w tym sezonie rezerwy Carlosa Astolu. Wygrana z warszawiankami tym bardziej cieszy że drużyna ta korzystając z przerwy w rozgrywkach ekstraklasy wystawiła bardzo silny skład oparty na piłkarkach pierwszego zespołu AZS AWF. Sam mecz był bardzo wyrównany i niemal przez cały czas toczył się według scenariusza gol za gol. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis po 10. Rezultat oscylujący wokół remisu utrzymywał sie do 53 minuty kiedy to było po 20. W tym momencie nasz zespół popisał się kilkoma udanymi zagraniami w defensywie zdobywając dwa gole z rzędu i wychodząc na prowadzenie 22:20. W końcówce jeleniogórzanki popisały sie większym opanowaniem i zdołały utrzymać nikłe prowadzenie ostatecznie triumfując 24:22. Organizatorzy meczu postanowili nagrodzić najlepsze zawodniczki w obu zespołach. W ekipie Carlosa Astolu wyróżnienie to przypadło zasłużenie Małgorzacie Buklarewicz.

AZS AZS II Warszawa – Carlos Astol II Jelenia Góra 22:24 (10:10)
Carlos Astol II: Skompska, Kozłowska, Ślusarczyk 8, Buklarewicz 5, Konsur 5, Przybysz 2, Kubicka 1, Polonkai 1, Tajerle 1, Muras 1, Stanisławiszyn, Rykaczewska, Romanów.