28.56

108.26

12.58

4.72

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-16 o godzinie 15:00.

Carlos Astol II triumfuje w meczu na szczycie I ligi

W pojedynku derbowym w I lidze piłkarek ręcznych Carlos Astol II Jelenia Góra pokonał AZS AWF Wrocław 16:15 (11:7). Obie drużyny zajmują dwie czołowe lokaty w ligowej tabeli i należało się spodziewać że ich pojedynek dostarczy wielu pozytywnych wrażeń jeleniogórskim kibicom. Niestety spotkanie stało na bardzo słabym poziomie i było antyreklamą szczypiorniaka. Obie drużyny prześcigały się w niecelnych rzutach, złych podaniach, błędach technicznych mając duże problemy ze zdobywaniem goli. Patrząc na grę liderek z Wrocławia można sie było zastanawiać jakim cudem ten zespół w poprzednich pięciu kolejkach pięć razy odnosił wysokie zwycięstwa. Nie najlepiej to świadczy o poziomie żeńskiej I ligi. Bohaterką meczu była bramkarka Carlosa Astolu Danuta Skompska, która obroniła bardzo wiele strzałów gości i to jej jeleniogórzanki mogą zawdzięczać że udało im sie odnieść wygraną.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. W 11 na tablicy wyników widniał remis po 3 lecz od tego momentu inicjatywa przeszła w ręce jeleniogórzanek. Jeleniogórzanki głównie dzięki dobrej dyspozycji strzeleckiej Kingi Ślusarczyk wyszły na 1 – 2 bramkowe prowadzenie, które w końcówce tej odsłony udało im się powiększyć do czterech goli 11:7. Jak się okazało przewaga wywalczona do przerwy pozwoliła im także triumfować w całym pojedynku. Po zmianie stron na parkiecie nadal panował chaos, widoczny zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych naszego zespołu. Gospodynie przez 30 minut zaledwie pięć razy zdołały trafić do bramki rywalek, atakując nerwowo, bez koncepcji i bez przysłowiowego ładu i składu. Wrocławianki w ataku prezentowały się lepiej lecz nie były w stanie odrobić strat dzięki znakomitej postawie naszej bramkarki D. Skompskiej. W 47 minucie utrzymywało się trzy bramkowe prowadzenie jeleniogórzanek 14:11, ale po serii błędów naszego zespołu w 53 min wrocławianki przegrywały już tylko 13:14. Gdy w kolejnych czterech minutach jeleniogórzanki zdołały zdobyć dwa gole i w 57 min ponownie odskoczyć na trzy gole 16:13 wydawało się że zwycięstwo mają już w kieszeni. Niestety gospodynie w krótkim czasie dwukrotnie pogubiły się w ofensywie, czego efektem były dwa celne trafienia dla gości i minutę przed końcem podopieczne trenerki Dili Samadowej wygrywały zaledwie 16:15. W nerwowej końcówce naszym dziewczynom udało się jednak obronić nikłe prowadzenie i po końcowej syrenie mogły odtańczyć taniec radości ze zwycięstwa.

Carlos Astol II Jelenia Góra – AZS AWF Wrocław 16:15 (11:7)
Carlos Astol II: Skompska, Kozłowska, Ślusarczyk 8, Buklarewicz 4, Muras 2, Marta Łoniewska 1, Konsur 1, Przybysz, Romanów, Tajerle, Rykaczewska, Stanisławiszyn, Kubicka, Magdalena Łoniewska.

2008-11-09 19:41