97.45

15.56

5.46

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-15 o godzinie 10:00.

Zwycięstwo za cztery punkty piłkarek Carlosa Astolu

Bardzo cenne zwycięstwo odniosły w meczu VIII kolejki ekstraklasy piłkarki ręczne pokonując na własnym parkiecie Dablex AZS AWF Gdańsk 34:29. Spotkanie to dla naszego zespołu było niezwykle ważne, gdyż oba zespoły są sąsiadami w tabeli i wygrana w nim liczy się jakby za cztery punkty. Miejmy nadzieje że od tego meczu rozpocznie się marsz w górę tabeli Carlosa Astolu, który zaowocuje pewnym awansem do fazy play – off. Jeleniogórzanki w pojedynku z ekipą z Gdańska, poza kilkoma pierwszymi słabszymi minutami zagrały nareszcie tak jak od początku sezonu oczekiwali od nich ich kibice czyli walecznie, z ambicją i konsekwentnie w obronie. Oczywiście gospodynie nie ustrzegły się całkowicie błędów lecz w końcowym rozrachunku popełniły ich mniej niż rywalki. Bohaterkami w naszej drużynie były powracająca do wielkiej formy liderka drużyny Marta Gęga, która zdobyła aż 14 bramek oraz bramkarka Agnieszka Szalek. Szczególnie postawa tej ostatniej musi budzić szacunek, gdyż do tej pory grała ona w tym sezonie tylko w pierwszoligowych rezerwach Carlosa Astolu. Mimo że był to jej debiut w bieżących rozgrywkach prezentowała się o niebo lepiej od dotychczas stojących pomiędzy słupkami naszej bramki Danuty Skompskiej i Aleksandry Baranowskiej i walnie przyczyniła się do wygranej swojej drużyny.
Sam mecz lepiej rozpoczęły gdańszczanki, które po serii strat naszego zespołu w 4 minucie prowadziły 0:4. W 8 minucie gospodynie doprowadziły do wyrównania po 4, lecz w kolejnych kilkunastu minutach to zespół z Gdańska prezentował się lepiej i w 24 min prowadził 11:14. Od tego momentu jeleniogórzanki jednak zagrały kapitalnie w obronie i ostanie sześć minut przed przerwą wygrały 6:1 i po 30 minutach prowadziły 17:15. Początek drugiej połowy upływał pod znakiem walki gol za gol, jednak od 37 minuty gdy było 20:18 dla Carlosa Astolu to gospodynie dzięki konsekwentnej grze w defensywie opanowały sytuację na parkiecie, przejmując inicjatywę i kolejnych minutach powiększając dystans bramkowy dzielący oba zespoły. W 44 min po rzucie M. Gęgi gospodynie prowadziły 26:21 i tej bezpiecznej przewagi nie oddały aż do końcowej syreny. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:29 dla naszego zespołu i jeleniogórzanki mogły się cieszyć wraz ze swoimi kibicami z drugiej ligowej wygranej w sezonie.

Dodajmy że meczowi towarzyszyła spejalna oprawa przygotowana przez jeleniogórskich kibiców mająca przypomnieć ekipie z Gdańska, a zwłaszcza jej szkoleniowcowi Jerzemu Cieplińskiemu nieczystą, ich zdaniem grę jego zespołu w poprzednim sezonie (bardzo podejrzana porażka u siebie ze słbiutkim Łącznościowcem Szczecin 26:28) w celu osiągnięcia jak najlepszego rozstawienia Dablexu przed fazą play - off.

Carlos Astol Jelenia Góra – Dablex AZS AWFiS Gdańsk 34:29 (17:15)
Carlos Astol: Szalek, Baranowska, Gęga 14, Fursewicz 6, Stochaj 4, Latyszewska 3, Oreszczuk 3, Kaczyńska 2, Dąbrowska 1, Kobzar 1, Pylypiuk, Kocela.

2008-10-25 21:33