119.08

17.97

5.93

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-15 o godzinie 11:00.

III kolejka Karkonoskiej Ligi Halowej

Mniej goli niż w poprzednich kolejkach padło w III serii spotkań Karkonoskiej Ligi Halowej, po raz pierwszy też kolejka odbyła się w sobotnie popołudnie a nie w niedzielny poranek jak to bywało do tej pory. Nie odbył się mecz C.O. Cumbers - Zorka, który zostanie rozegrany w innym terminie.
Jako pierwsi zagrali piłkarze Dziwiszowa z gospodarzem turnieju - KKS Jelenia Góra. Dziwiszów wygrał mecz bez najmniejszych problemów, na co z pewnością miał wpływ niepełny skład KKS-u, który był kompletowany tuż przed meczem. KKS-iacy starali się jak mogli, zdobyli nawet 8 bramek, ale problem tkwił w tym, że rywal zdobył ich blisko dwa razy tyle. Nie mniej warto wyróżnić w drużynie gospodarzy najmłodszego uczestnika ligi Kozana Juniora, który w swoim debiucie zdobył gola i niejednokrotnie radził sobie ze starszymi rywalami.
Pub Gol odbił sobie dzisiaj zeszłotygodniową porażkę. Padło na Karpacz, który tylko przez kilka pierwszych minut dotrzymywał kroku pubowiczom. Ostatecznie skończyło się na 8-3 dla Pub Gol, a połowę goli dla zwycięzców zdobył Radosław Dutka, który jest najskuteczniejszym snajperem PG w tej lidze. Szczególnej urody był gol na 2-1, którego Radek zdobył bombą z 12 metrów. Śmiało można uznać to trafienie za ozdobę III kolejki.
Niezwykle zacięte były dwa kolejne mecze. Najpierw na parkiecie pojawili się gracze faworyta ligi Kry-Cha Bus i Fromako. Po zażartej walce ostatecznie lepsi okazali się autobusiarze, którzy pokonali rywali 5-4. Tradycyjnie w teamie prowadzonym przez Leszka Walczaka brylował na parkiecie Arkadiusz Gawlik, który popisał się hat-trickiem. Podobny wyczyn w ekipie Fromako zaliczył Kamil Wójcik.
Najbardziej zaskakujący i jak się okazało najgorętszy przebieg miało ostatnie starcie. Mocna ekipa Uzdrowiska prowadziła w nim już 5-1 z Kolegium Karkonoskim na 8 minut przed końcem mecze, a mimo to po ostatnim gwizdku sędziego Leszka Olejarczyka na tablicy widniał wynik 5-5! Wynik ten był konsekwencją wydarzeń, które rozegrały w 32 minucie meczu w polu karnym Uzdrowiska. Wtedy to bramkarz tej drużyny Rafał Kaczorowski został sfaulowany przez Marcina Bąka i w afekcie sam wymierzył sprawiedliwość. Na parkiecie zrobiło się gorąco jednak arbiter zapanował nad sytuacją. Konsekwencją zachowań wspomnianych piłkarzy były kary dla obydwóch w postaci czerwonych kartek, a obie ekipy kończyły mecz z 3 zawodnikami w polu. W gorszej sytuacji było Uzdrowisko, bo musiało do bramki delegować Marcina Jałako, który jak się okazało wpuścił 4 gole! Wynik meczu mógł być inny, gdyż na 3 minuty przed końcem Dariusz Michałek z Uzdrowiska zmarnował karnego przy wyniku 5-4 dla swojej drużyny!
Następna kolejka odbędzie się za tydzień, podobnie jak trzecia w sobotę. Ciężko w niej wskazać jakiś szlagier. Być może takim meczem okaże się pojedynek Pub Gol z Dziwiszowem, który będzie mini rewanżem za mecz w Pucharze Polski, w którym Pub Gol zdeklasował rywali.

Dziwiszów 15-8 KKS Jelenia Góra

Dziwiszów: Daniel Duraj x 4, Radosław Kogut x 4, Krystian Kubicz x 4, Michał Małkowski x 2, Krzysztof Lipnicki x 1
KKS: Mariusz Czechowski x 3, Robert Kozan x 3, Kozan Junior x 1, Daniel Gawlik x 1

Pub Gol 8-3 Karpacz

Pub Gol: Radosław Dutka x 4, Rafał Musiał x 2, Mariusz Golonka x 1, Krzysztof Winiarski x 1
Karpacz: Jacek Węgrzyn x 1, Roman Demianienko x 1, Patryk Radkiewicz x 1

Fromako 4-5 Kry-Cha Bus

Fromako: Kamil Wójcik x 3, Paweł Tomoń x 1
Kry-Cha Bus: Arkadiusz Gawlik x 3, Sebastian Bakaszyński x 1, Robert Bińczyk x 1