337.73

108.77

16.77

6.07

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-15 o godzinie 13:00.

Carlos Astol bez szans w dolnośląskich derby

Kolejny fatalny występ ligowy zaliczyły piłkarki ręczne Carlosa Astolu Jelenia Góra. Tym razem nasz zespół w IV kolejce ekstraklasy został rozgromiony w Lubinie przez Zagłębie 34:19 (15:10).

Pojedynki derbowe pomiędzy jeleniogórskim zespołem występującym w przeszłości pod różnymi nazwami, a Zagłębiem Lubin z reguły były wyrównanymi i emocjonującymi meczami. Tym razem niestety emocje skończyły się mniej więcej po 20 minutach zmagań. Nasz zespół jedynie w początkowej fazie spotkania dotrzymywał kroku lubiniankom i po golu Oleny Pylypiuk w 14 minucie gry goście nawet wygrywali 5:4. Niestety od tego momentu, z każdą minuta zmagań było już gorzej. W drugiej fazie pierwszej połowy jeleniogórzanki dopadła niemoc w ataku. Naszym zawodniczkom zadania nie ułatwiał także fakt iż w tym okresie kilkukrotnie grały w osłabieniu po dwu minutowych wykluczeniach. Gospodynie bezlitośnie wykorzystały tan przestój Carlosa Astolu i po 30 min wygrywały 15:10. W drugiej połowie na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna, a były nią zawodniczki Zagłębia. Gospodynie kapitalnie grały w obronie, a klasą dla siebie była ich bramkarka Izabela Czarna. Po swoich udanych interwencjach, kilkukrotnie podaniami przez niemal całe boisko uruchamiała koleżanki, które zdobywały kolejne efektowne gole. Katem jeleniogórzanek można śmiało określić Joannę Obrusiewicz, która aż 10 razy trafiała do ich bramki. Najwyższe prowadzenie Zagłębie osiągnęło w 57 min, kiedy to gospodynie wygrywały aż 33:17. Ataki jeleniogórzanek przypominały natomiast bicie głową w mur. Nasz zespół grał bez polotu i pomysłu, jakby prosząc o najniższy wymiar kary. W końcówce gdy wynik był już przesądzony w ekipie Carlosa Astolu pojawiły się zawodniczki rezerwowe lecz nie były w stanie zmienić fatalnego obrazu gry naszej drużyny i mecz zakończył się pogromem gości 19:34.

Zagłębie Lubin - Carlos Astol Jelenia Góra 34:19 (15:10)
Carlos Astol: Skompska, Baranowska, Gęga 6, Pylypiuk 3, Latyszewska 3, Fursewicz 2, Stochaj 2, Oreszczuk 1, Polonkai 1, Kaczyńska 1, Kobzar, Kocela, Dąbrowska, Odrowska.