100.47

129.44

12.40

4.43

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-14 o godzinie 18:00.

Dramat Chojnika w meczu z Victorią

W fatalnych nastrojach kończyli dzisiejszy mecz z Victorią Czadrów piłkarze Chojnika Jelenia Góra. Pomimo, iż podopieczni Dariusza Michałka prowadzili do przerwy 3-1, zeszli z boiska pokonani, a zwycięskiego gola zdobył Sebastian Kurek w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.
Początkowe fragmenty spotkania zupełnie nie zapowiadały kłopotów ciepliczan. Po 25 minutach gospodarze prowadzili 2-0 po golach Marcina Jurkiewicza i Łukasza Ceratowskiego. Prowadzenie nieco uśpiło jeleniogórzan, co skrzętnie wykorzystali goście zdobywając kontaktowego gola po strzale Tura. Tuż przed końcem pierwszej połowy na solową akcję zdecydował się Jurkiewicz i technicznym strzałem z linii pola karnego ustalił wynik do przerwy na 3-1 dla Chojnika.
W 55-ej minucie miała miejsce kluczowa dla losów meczu akcja. Strzał szarżującego na bramkę Tura przed linią pola karnego obronił rękami bramkarz jeleniogórskiego zespołu Grzegorz Olczyk, za co w konsekwencji obejrzał czerwony kartonik. Sytuacja ta bardzo rozsierdziła piłkarzy i sztab szkoleniowy Chojnika, choć jak twierdzą obserwujący spotkanie z trybun kibice, przewinienie było ewidentne, a Olczyk odbił piłkę blisko metr za linią…
Załamany bramkarz miejscowych na ołowianych nogach opuścił boisko, a jego miejsce między słupkami zajął Ceratowski. Niestety nie zapamięta on zbyt dobrze swojego debiutu na tej pozycji, gdyż już chwilę później musiał wyciągać piłkę z sieci po lobie Sebastiana Kurka. Kwadrans przed końcem meczu goście mogli cieszyć się z remisu, a gola strzałem z ostrego kąta zdobył niezawodny Mateusz Tur. Ostatnie minuty to wzajemna wymiana ciosów ze wskazaniem na gości i to właśnie do nich uśmiechnął się los w ostatniej akcji meczu. Po rzucie rożnym w polu karnym ciepliczan doszło do sporego zamieszania, w pewnym momencie jeden z obrońców Chojnika wybił piłkę poza szesnastkę, ale uczynił to tak nieudolnie, że na 20 metrze dopadł do niej Kurek i bez namysłu uderzył w kierunku bramki. Po drodze piłka odbiła się od pleców jednego z piłkarzy, myląc zupełnie bezradnego Ceratowskiego. Po tej akcji sędzia zakończył zawody, a gospodarze jeszcze długo nie mogli pogodzić się ze stratą punktów…

CHOJNIK JG – VICTORIA CZADRÓW 3-4 (3-1)

Bramki: 1-0 Jurkiewicz 18’, 2-0 Ceratowski 25’, 2-1 Tur 28’, 3-1 Jurkiewicz 44’, 3-2 Kurek 65’, 3-3 Tur 76’, 3-4 Kurek 90’ + 3’.
Czerwona kartka: Olczyk.
Sędziował: Juszkiewicz.
Widzów: 50.

CHOJNIK: Olczyk – Perebeynos, Kaliszczak, Modrzyk, Sopinka, Michałek, Jurkiewicz (60’ Sikorski), Kołodziej (50’ Kwiatkowski), Szymczak, Szyller (81’ Kogut), Ceratowski.
VICTORIA: Koszklil – Czoch, Kiełbasa, Zgłobicki (46’ Jeżerzański), Sochacki, Skierski, Brajer, Kuk, Tur, Kiflar (73’ Kulig), Kurek.

2008-09-14 23:56