Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie małe

5.64°C 1026 hPa 87%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-11-03)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6933
euro euro 1 EUR 4.2527
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5753
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.8475
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1747
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

KMP w Jeleniej Górze z własnym sztandarem

Wczoraj w samo południe na Placu Ratuszowym rozpoczęła się uroczystość przekazania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Dokonał tego komendant główny policji Andrzej Matejuk, a wcześniej sztandar poświęcił ks. Biskup Stefan Cichy z diecezji legnickiej.
Zarówno uroczystości w rynku jak i wcześniejsza msza św. w kościele św. Erazma i Pankracego zgromadziły wielu dostojników i notabli służb mundurowych, władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Honory gospodarza pełnił prezydent Marek Obrębalski, który był przewodniczącym honorowego komitetu nadania sztandaru jeleniogórskiej komendzie. To właśnie on wręczył komendantowi Matejukowi sztandar, który ten przekazał komendantowi Ciosmakowi. Było podniośle i uroczyście, szkoda tylko, że do Jeleniej Góry nie dotarł wcześniej awizowany Minister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Schetyna, gdyż jego obecność z pewnością podniosłaby jeszcze bardziej rangę ceremonii.
Warto nadmienić, iż gośćmi imprezy byli policjanci z Łotwy, Włoch, Niemiec i Czech, a poczty sztandarowe wystawiły wszystkie największe komendy policji na Dolnym Śląski oraz miejscowe szkoły i instytucje. Pomimo początkowo brzydkiej pogody, uroczystości obserwowały tłumy turystów i mieszkańców Jeleniej Góry.

Piotr Kuban
foto: Piotr Kuban

Podziel się z innymi:

2008-09-06 09:48

zobacz galerię
Przybornik
Najczęściej czytane

› 11 listopada - Święto Nie... czas 2025-11-03
komentarze komentarze: 0


› Bon ciepłowniczy - czym... czas 2025-11-03
komentarze komentarze: 1


› Nowoczesne sterowanie r... czas 2025-11-03
komentarze komentarze: 1