22.16

32.19

18.53

14.01

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-09 o godzinie 01:00.

- bbc:
Jerzy Pokój został przewodniczącym Sejmiku Województ...

Sparingowe zwycięstwo i porażka szczypiornistek Carlosa Astolu

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały piłkarki ręczne Carlosa Astol Jelenia Góra podczas rozegranego w hali przy ul. Złotniczej miniturnieju. Jeleniogórzanki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z czeską Slavią Praga i niemieckim S.C. Piranhas Markranstadt . Drużyna Carlosa Astolu wystąpiła w zawodach w okrojonym składzie, gdyż cześć zawodniczek w tym samym czasie rywalizowała na turnieju w Hodoninie w Czechach W barwach naszego zespołu po raz pierwszy w meczach odbywających się w Jeleniej Górze zagrała 26 - letnia kołowa, Ukrainka Olena Pylypiuk. W obu meczach nowa zawodniczka Carlosa Astolu zaprezentowała kilka udanych zagrań i wydaje się że będzie cennym wzmocnieniem zespołu.Ma ona za sobą grę w Motorze Zaporoże, zaś dwa sezony temu wraz z zespołem Juventa Michalovce zdobyła tytuł mistrza ligi czesko - słowackiej.

W pierwszej połowie otwierającego zmagania meczu Carlosa Astolu z praską Slavią oba zespoły grały mało uważnie w obronie, w efekcie czego ta część gry zakończyła sie stosunkowo wysokim wynikiem 18:18. Początek drugich 30 minut stał pod znakiem przewagi jeleniogórzanki, które dzięki kilku udanym akcjom w defensywie, skutkujących szybkimi kontratakami wypracowały sobie nawet pięciobramkową przewagę 26:21 w 42 min. Niestety od tego momentu naszym zawodniczkom przydarzył się okres przestoju w ataku. Nasz zespól miał duże problemy z pokonaniem udanie interweniującej bramkarki gości i w 51 min przegrywał już 27:30. W końcowych minutach gospodynie doprowadziły wprawdzie do wyrównanie po 31, jednak ostatnie słowo należało do Czeszek, które zwyciężyły 33:32.

Mecz jeleniogórzanek z niemieckim S.C. Piranhas Markranstadt stał na dużo niższym poziomie, gdyż oba zespoły niewiele przejmowały się grą w defensywie. Praktycznie przez pełne 60 minut gry żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczniejszej przewagi, zaś na parkiecie trwała walka gola za gol. Do przerwy jeleniogórzanki prowadziły 21:18. Po zmianie stron stroną posiadającą inicjatywę w dalszym ciągu były gospodynie. Na dwie minuty przed końcem gry Carlos Astol prowadził 40:37, lecz zawodniczki gości minutę później wyrównały na po 40. Zwycięska bramkę dla naszego zespołu zdobyła w ostatnich sekundach zmagań Anna Fursewicz (z domu Dyba)

Carlos Astol Jelenia Góra - Slavia Praga 32:33 (18:18)
Carlos Astol: Barnowska, Skompska, Gęga 8, Latyszewska 8, Dąbrowska 4, Stochaj 4, Kocela 3, Pylypiuk 3, Odrowska 2, Konsur.
Carlos Astol - S.C. Piranhas Markranstadt 41:40 (21:18)
Carlos Astol: Baranowska, Skompska, Stochaj 10, Odrowska 7, Gęga 7, Oreszczuk 6, Fursewicz 5, Dąbrowska 2, Pylypiuk 1, Latyszewska 1, Konsur 1.
S.C. Piranhas Markranstadt - Slavia Praga 36:25

2008-08-29 19:30