Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

18.30

ug/m3

O3

48.30

ug/m3

PM10

13.40

ug/m3

PM2.5

7.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-06-30 o godzinie 22:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

18.41°C 1019 hPa 72%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- Kibic:
Spore zmiany kadrowe, wygrana w pierwszym sparingu
czas 2025.08.05 07:22

- Piotr:
Spore zmiany kadrowe, wygrana w pierwszym sparingu
czas 2025.08.04 16:48

- legia raciborki:
Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
czas 2025.08.04 14:59

- Do wyżej:
Spore zmiany kadrowe, wygrana w pierwszym sparingu
czas 2025.08.03 15:57

- Do Kibic:
Spore zmiany kadrowe, wygrana w pierwszym sparingu
czas 2025.08.03 15:43

Kursy walut (akt. 2025-08-04)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6977
euro euro 1 EUR 4.2734
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.57
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9091
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1739
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Wyjazd do Rothenburga

Grupa Integracyjna Diakonii Wang to grupa osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich i o kulach oraz członkowie ich rodzin. Wielkim wsparciem są wolontariusze oraz opiekunowie z Diakonii Wang. Celem działania grupy osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, jest uczestnictwo raz w miesiącu w imprezach kulturalnych i towarzyskich.

Grupa Integracyjna Diakonii Wang w Karpaczu na majową imprezę miesiąca wybrała wyjazd do Rothenburga – miasteczka, w którym znajduje się Ośrodek dla osób niepełnosprawnych oraz przygranicznego Görlitz. 15 maja słoneczny poranek zrekompensował wcześniejsze wstawanie. Grupa 22-osobowa w tym 8 osób na wózkach inwalidzkich, w towarzystwie opiekunów oraz wolontariuszy, udała się na całodniową wycieczkę do Niemiec. Dla większości uczestników, przy okazji, było to historyczne odczucie efektów porozumienia z Schengen. Zniesienie kontroli granicznej.
Celem wycieczki było zapoznanie się z warunkami w miejscu zamieszkania oraz pracy osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Mieliśmy okazję zwiedzić warsztaty terapii zajęciowej: prace o różnej skali trudności - od prostych czynności po obsługę maszyn automatycznych pakujących drobną konfekcje. Ogromne wrażenie zrobiło na nas zaangażowanie oraz widoczna satysfakcja z wykonywanej pracy przez osoby niepełnosprawne. Równie duże wrażenie na uczestnikach grupy integracyjny Diakonii Wang wywarło zabezpieczenie socjalne oraz warunki mieszkaniowe, w szczególności przystosowanych łazienek dla osób niepełnosprawnych.
Zwiedzanie miasteczka zakończyliśmy wspólnym obiadem w stołówce przypominającej nowoczesny bar szybkiej obsługi.
Drugim punktem programu wycieczki dla grupy integracyjnej Diakonii Wang było zwiedzanie oraz zapoznanie się z historią repliki grobu Chrystusa w Görlitz. Obiekt powstał ponad 500 lat temu. Wierna kopia umożliwiała zapoznanie się z ważnym miejscem w świadomości chrześcijan. Dla wielu pokoleń zobaczenie repliki grobu, wspólna modlitwa w kaplicy z umiejscowioną Golgotą było równoznaczne z odbyciem pielgrzymki do ziemi świętej.

Grupa Iitegracyjna Diakonii Wang w Karpaczu

Podziel się z innymi:

2008-06-17 19:43

zobacz galerię
Przybornik
Najczęściej czytane

› Marek Siatrak rezygnuje... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 7


› Spotkanie z ekspertem d... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Zatrzymali mężczyznę podejr... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Jechał na zakazie, wbre... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Senior z Jeleniej Góry ofi... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0