455.46

112.97

16.56

7.61

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-29 o godzinie 14:00.

Finepharm Carlos piątą drużyną w kraju

Remisowo zakończyły sezon 2007/08 w ekstraklasie piłkarki ręczne Finepharmu Carlosa Jelenia Góra. W pojedynku rewanżowym o piąte miejsce w lidze nasz zespół zremisował po 30 na własnym parkiecie z Piotrovią Piotrków Trybunalski. Wynik ten dał naszym dziewczynom miano piątego zespołu w kraju gdyż w pierwszym pojedynku pomiędzy tymi drużynami na wyjeździe były górą 35:30.

Przed rozpoczęciem meczu odbyło się uroczyste pożegnanie kończącej bogatą karierę zawodniczą Katarzynę Jeż. Pod koniec meczu doszło do symbolicznej zmiany pokoleń kiedy to za schodzącą z parkietu K. Jeż na placu gry pojawiła się jej córka Marta Romanów. Pojedynek z Piotrkovią był także pożegnalnym meczem w barwach Finepharmu Carlosa bramkarki Moniki Maliczkiewicz, która po sezonie wraca do Zagłębia Lubin, z którego była do naszego zespołu wypożyczona.

Sam mecz w pierwszej połowie był wyrównany. Nasz zespół w 11 min po dwóch golach z rzędu zdobytych z kontrataków przez Martę Oreszczuk prowadził 7:4 jednak potem roztrwonił przewagę i w 15 minucie na tablicy widniał remis po 8. Nasz zespół bronił przed przerwą mało skutecznie, słabo też prezentowały się w tym okresie obie bramkarki Monika Maliczkiewicz i Danuta Skompska. Sporo nerwowości w grę naszej drużyny wprowadziło też kilka mocno wątpliwych werdyktów pary sędziowskiej. W pewnym momencie gospodynie po karze dla Marzeny Buchcic za mocno naciągany faul oraz za protesty dla Marty Gęgi i prezesa klubu Tomasza Maciulaka był nawet zmuszony grać w potrójnym osłabieniu. Mimo tych perturbacji jeleniogórzanki wygrały tą część gry minimalnie 17:16. Od początku drugiej połowy nasz zespół przejął inicjatywę na parkiecie i dzięki lepszej skuteczności oraz dokładności w 44 minucie prowadził już 24:19. Kilkoma znakomitymi akcjami popisała się w tym okresie skrzydłowa Marzena Buchcic, zaś pomiędzy słupkami z dobrej strony pokazała się wreszcie D. Skompska. Wywalczonej w ten sposób przewagi nasze dziewczyny broniły do 56 min kiedy to prowadziły 30:26. W końcówce jednak ambitnie grające zawodniczki gości, wykorzystując fakt że w naszym zespole w tym okresie pojawiły się zawodniczki rezerwowe, rzuciły cztery gole z rzędu i zdołały po 60 minutach gry doprowadzić do remisu po 30.

Po zakończeniu meczu redakcja oficjalnej strony klubowej wręczyła specjalne nagrody dla najsympatyczniejszej ich zdaniem zawodniczki Marzeny Buchcic, królowej strzelców ligi Marty Gęgi oraz najlepszej piłkarki drużyny w sezonie Marty Oreszczuk

Finepharm Carlos Jelenia Góra - Piotrkovia Piotrków Trybunalski 30:30 (17:16)
Finepharm Carlos: Skompska, Maliczkiewicz, Oreszczuk 6, Gęga 5, Dąbrowska 5, Dyba 4, Latyszewska 4, Buchcic 4, Jeż 1, Odrowska 1, Bogusławska, Romanów, Buklarewicz, Kocela.
Piotrkovia: Alberciak, Kowalczyk, Wypych 8, Repelewska 7, Polenz 4, Dominiak 3, Dąbrowska 3, Gajęcka 3, Strzałkowska 2, Szczecina, Mijas, Jezierska.