228.27

88.53

15.35

8.40

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-29 o godzinie 10:00.

Udany początek MP juniorek Finepharmu

Wygraną zainaugurowały swoje występy w finale Mistrzostw Polski juniorki młodsze MKS Finepharm MOS Jelenia Góra. Podopieczne trenera Miłosława Urama pokonały LUKS Lider Winnica 27:23

Oba zespoły wyszły na parkiet jakby sparaliżowane stawką pojedynku w efekcie czego pierwsza połowa stała pod znakiem chaosu i wielu błędów zarówno gospodyń, jak i gości. Było to widoczne zwłaszcza w grze w ataku, gdzie obie drużyny miały duże problemy ze zdobywaniem kolejnych bramek. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis po 11. Po zmianie storn na parkiecie dominowały już zawodniczki Finepharmu, które zdecydowanie poprawiły skuteczność, co przy dobrej grze obronnej sprawiło że z każdą minutą powiększały swoją przewagę. W 45 minucie po serii trzech goili z rzędu Pauliny Rabczyńskiej nasz zespół prowadził 21:15, zaś w 53 min było już nawet 27:17 dla gospodyń. Ocenę grę naszych dziewczyn obniżają nieco ostatnie fragmenty gry przegrane przez nie 0:6, jednak wypracowana wcześniej przewaga wystarczyła im do wygranej 27:23.

W innym meczu grupy w której grają jeleniogórzanki MKS Truso Elbląg pokonał Zryw Chorzów 41:33 (19:21). W meczach drugiej grupy MTS Kwidzyn pokonał Łączpol Gdynia 33:23 (13:14), zaś KSS Kielce uległ Piotrkovii Piotrków Trybunalski 23:24 (13:12).

MKS Finepharm MOS Jelenia Góra - LUKS Lider Winnica 27:23 (11:11)
MKS Finepharm: Pałysa, Rabczyńska 7, Latuszek 7, Bielecka 5, Bieńko 3, Sawicka 2, Murczak 2, Konarzewska 1, Pawliszak, Oreszczuk, Różańska.

2008-04-24 19:28