466.32

70.40

11.03

8.44

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-27 o godzinie 07:00.

Ciężko wywalczone zwycięstwo piłkarek Finepharmu Carlosa

Wielu emocji dostarczył jeleniogórskim kibicom pojedynek XX kolejki ekstraklasy pilkrek ręcznych pomiedzy KS Finapharm Carlos Jelenia Góra, a Piotrkovią Piotrków Trybunalski. Po meczu trzymającym w napięciu do ostatnich minut gry jeleniogórzanki wygrały 31:27.

Mecz Finepharmu Carlosa z Piorkovią można śmiało określić mianem spotkania o dwóch obliczach. W pierwszej odsłonie jeleniogórzanki po nerwowym początku i kilku niecelnych podaniach całkowicie zdominowały wydarzenia na parkiecie. Efektownymi, a co ważne skutecznymi kontratakami popisywały się obie skrzydłowe Marta Oreszczuk i Marzena Buchcic. Goście grali bez pomysły w ataku, nie radząc sobie z kierowaną przez Annę Dybę jeleniogórską obroną. Swego dnia nie miała tez bramkarka gości, znana z występów w Jelfie Jelenia Góra Beata Kowalczyk. W 29 min po golu z rzutu karnego Marty Gęgi nasze zawodniczki prowadziły już 19:10 i wydawało się że tego dnia nic już ich złego ze strony Piotrkovii nie może spotkać. Jeszcze przed przerwą goście zdołali jeszcze zmniejszyć nieco rozmiary prowadzenia Finepharmu i po 30 min gospodynie prowadziły 19:12.

Drugą połowę jeleniogórzanki rozpoczęły bardzo źle. Nasz zespół wyszedł na parkiet zupełnie rozkojarzony i w 37 min wygrywał już tylko 19:16. Zagrania w ataku jeleniogórzanek w tym okresie przyprawiały o ból głowy ich sympatyków. Słabszą partię rozgrywała liderka zespołu Marta Gęga, która mimo że nie była zbyt dobrze usposobiona rzutowo starała sie na siłę i z marnym skutkiem rzucać w kierunku bramki gości. Niewiele dobrego przyniósł też czas wzięty przez trenera Zdzisława Wąsa, gdyż po kolejnych ośmiu minutach gospodynie wygrywały już tylko 23:21. Na szczęście od tego momentu jeleniogórzanki potrafiły opanować nerwy i ponownie odskoczyły, prowadząc w 54 min 30:24. Wiele w tym zasługi bramkarki Moniki Maliczkiewicz, która kilkoma efektownymi interwencjami uratowała swój zespół od utraty bramki. W końcówce swoją klasę pokazała, kolejna była zawodniczka Jelfy Justyna Alberciak , która dokonywała cudów w bramce gości. Trener Piotrkovii Henryk Rozmiarek śmiało może sobie pluć w brodę że dopiero w końcówce wpuścił ją na parkiet. Poświęcenie goalkeeperki nie było już w stanie odwrócić losów spotkania i po 60 min nasze dziewczyny wygrały 31:27 i mogły unieść ręce w geście triumfu.

Dzięki wygranej z Piorkovią jeleniogórzanki awansowały na trzecia lokatę w ligowej tabeli. Stało sie tak gdyż w Lublinie miejscowy SPR pokonał 29:27, wyprzedzające przed tą kolejką nasze dziewczyny Zagłębie Lubin.

Finepharm Carlos Jelenia Góra - Piotkovia Piotrków Trybunalski 31:27 (19:12)

Finepharm Carlos: Maliczkiewicz, Skompska, Nowak, Oreszczuk 7, Gęga 7, Dyba 5, Buchcic 5, Jeż 4, Latyszewska 2, Odrowska 1, Dabrowska.