187.04

112.38

7.36

4.25

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-27 o godzinie 12:00.

korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1719

Piłkarki ręczne Finepharmu Carlosa wygrywają w dolnośląskiej "świętej wojnie"

Olbrzymią dawkę emocji dostarczył jeleniogórskim sympatykom piłki ręcznej pojedynek derbowy w ekstraklasie kobiet pomiędzy KS Finepharm Carlos, a Zagłębiem Lubin. Po meczu trzymającym w napięciu do ostatnich sekund gry zwycięsko z tej rywalizacji 26:24 wyszły gospodynie i dzięki temu awansowały w ligowej tabeli na znakomite trzecie miejsce.
Kluczem do wygranej jeleniogórzanek z naszpikowanym reprezentantkami kraju Zagłębiem była ich skuteczna gra w obronie, wsparta doskonałymi interwencjami bramkarki Moniki Maliczkiewicz. W ataku obok tradycyjnie już najskuteczniejszej Marty Gęgi bardzo dobrą partię rozgrywała Monika Odrowska, dla której spotkanie z lubiniankami było jednym z najlepszych w barwach Finepharmu Carlosa.

W spotkaniu od początku stroną mającą inicjatywę były jeleniogórzanki, które już w 8 min prowadziły 4:1, a w 28 min nawet 16:11 . W pierwszej połowie kapitalna postawa w obronie gospodyń sprawiła iż lubinianki zdołały zdobyć zaledwie osiem bramek z gry, pozostałe cztery zaś rzuciła z rzutów karnych Jelena Kordic. Po 30 min Finepharm Carlos prowadził 16:12. Drugą połowę gospodynie rozpoczęły nerwowo, czego owocem była seria kilku strat. Na szczęście lubinanki nie potrafiły skorzystać z tych prezentów i w kolejnych minutach podopieczne trenera Zdzisława Wąsa utrzymywały kilku bramkową przewagę. W 54 min po golu Marty Oreszczuk nasze dziewczyny prowadziły 24:21 i wydawało się że juz żadna krzywda ich w tym meczu nie spotka. Niestety w kolejnych minutach gospodynie popełniły kilka prostych strat w ataku i goście po golach Karoliny Semeniuk, Kai Załęcznej i Elżbiety Olszewskiej w 58 min doprowadzili do wyrównania po 24. Olbrzymi wpływ na taki rozwój wydarzeń miało opuszczenie parkietu po trzeciej dwu minutowej karze przez Annę Dybę. Na szczęście w końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie. Gola dającego im prowadzenie zdobyła na 51 sekund przed końcową syreną, z rzutu karnego M. Gęga, a wynik na 26:24 ustaliła także z karnego Katarzyna Jeż.

KS Finepharm Carlos - Zagłębie Lubin 26:24 (16:12)

Finepharm Carlos: Maliczkiewicz, Nowak, Skompska, Gęga 10, Odrowska 7, Oreszczuk 4, Dyba 2, Jeż 2, Buchcic 1, Bogusławska, Dąbrowska, Buklarewicz.

2008-02-09 21:55