140.86

102.49

10.03

5.10

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-12 o godzinie 12:00.

Koniec zwycięskiej passy Sudetów...

Już tylko jedna ekipa w grupie B II ligi koszykówki może nosić miano niepokonanej i nie są to niestety jeleniogórskie Sudety, które uległy w dniu dzisiejszym AZS-owi Opole 64-77. Wygrana opolan była całkowicie zasłużona, co przyznał po meczu trener jeleniogórzan Ireneusz Taraszkiewicz. Są jednak pozytywne aspekty tego pojedynku, jak choćby frekwencja, której dawno nie widziała hala przy Sudeckiej podczas meczu Sudetów i fakt, że nasz zespół nadal jest liderem, gdyż póki co opolanie mają rozegrane jedno spotkanie mniej.

Mecz na szczycie od pierwszych minut był twardym i zaciętym pojedynkiem. Niestety już od trzeciej minuty zarysowała się punktowa przewaga gości, którą utrzymali do ostatniej sekundy. Skończyło się na kilkunastu punktach różnicy, a były momenty podczas meczu, gdy obie ekipy dzieliło zaledwie kilka oczek, jednak to AZS Opole cały czas kontrolował przebieg wydarzeń i zgarnął dwa punkty w tym meczu.
Porażka z AZS-em sprawiła, iż przerwana została wspaniała seria 6. zwycięstw z rzędu jeleniogórskich koszykarzy. Szkoda, jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko trzeba się szybko pozbierać i zgarnąć całą pulę w kolejnym spotkaniu. Tak się składa, że jeleniogórzanie za tydzień znów zagrają w swojej hali, tym razem ich rywalem będzie UKKS Leszno i ciężko wymarzyć sobie lepszego rywala aby ponownie odnieść zwycięstwo. Mecz z Lesznem rozpocznie się o godzinie 16-ej, warto podkreślić, że działacze Sudetów przesunęli godzinę rozpoczęcia tego spotkania tak aby zdążyć na nie mogli kibice wybierający się na piłkarski hit jesienie: Karkonosze - Górnik. Postawa godna naśladowania dla innych klubów z Jeleniej Góry!

SUDETY JG - AZS OPOLE 64-77 (20-26, 18-18, 15-23, 11-10)

SUDETY: Terlikowski - 14, Matczak - 13, Samiec - 13, Czech - 10, Wilusz - 6, Niesobski - 4, Skrzypczak - 4.

2007-11-03 19:47