146.51

113.33

15.60

9.67

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-11 o godzinie 14:00.

Drugi mecz, drugie zwycięstwo Sudetów!

Świetnie spisali się dzisiaj w Kaliszu koszykarze jeleniogórskich Sudetów, zwyciężając miejscowy AZS 81-60! Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa, gdyż zakończyła się zaledwie dwupunktową przewagą naszego zespołu. Losy spotkania rozstrzygnęły się w kolejnej ćwiartce, którą Sudety po kapitalnej grze wygrały 15 punktami!

- Pierwsza kwarta pozwoliła nam na dokładne rozpoznanie rywala, a w drugiej wykorzystaliśmy swoje obserwacje odskakując rywalom na kilkanaście punktów - mówi trener Sudetów Ireneusz Taraszkiewicz. - Dzisiaj na ławce pomagali mi Artur Czekański i Asia Kawalec, w trójkę świetnie sobie poradziliśmy z rozpracowaniem gospodarzy i presją półtora tysięcznej publiczności - dodaje Taraszkiewicz.
Druga połowa to twarda walka kosz za kosz, która jednak odbywała się pod pełną kontrolą naszej ekipy. Po trzeciej kwarcie jeleniogórzanie powiększyli przewagę do 19 punktów i taką różnicą zakończyło się to spotkanie, gdyż ostatnia kwarta wypadła na remis 16-16.
Mecz Sudetów z AZS-em Kalisz odbył się w pięknej i nowoczesnej hali, a oglądało go - uwaga - 1500 fanów basketu! Oto co na temat Winiary Arena powiedział po meczu jeleniogórski szkoleniowiec: - Coś wspaniałego grać na takim obiekcie. Podejrzewam, że większość naszych zawodników nie miało jeszcze okazji zagrać w takiej hali. Na szczęście nie zdeprymowało ich to, a można nawet powiedzieć, że warunki jakie mieliśmy do gry dodały im skrzydeł. Cieszę się, że mogliśmy tutaj wystąpić i marzę, że kiedyś podobny obiekt będziemy mieli w Jeleniej Górze, bo z pewnością nasze miasto na to zasługuje - dzieli się swoimi spostrzeżeniami Ireneusz Taraszkiewicz.
W następnej kolejce nasi koszykarze zagrają we własnej hali z Nysą Doralem Kłodzko. Zapewne wielu fanów pamięta, iż w zeszłym sezonie jeleniogórzanie doznali z tym przeciwnikiem dwóch porażek. W sobotę czas wyrównać rachunki i zanotować trzecie zwycięstwo z rzędu!

AZS KALISZ - SUDETY JG 60-81 (16-18, 12-27, 17-19, 16-16)

SUDETY: Czech - 21, Matczak - 19, Samiec 13, Terlikowski - 10, Niesobski - 10, Wilusz - 7.

2007-09-29 21:19