139.02

101.76

9.93

4.69

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-12 o godzinie 11:00.

Koszykarki Dudy Leszno gromią Kolegium Karkonoskie

Bardzo wysokiej porażki doznały dzisiaj koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie w ostatnim meczu turnieju z okazji Września Jeleniogórskiego. Jeleniogórzanki nie sprostały ekipie Dudy Leszno, która rozgromiła nasz zespół 70-31, będąc przez całe spotkanie zdecydowanie lepszą drużyną.
Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak dotkliwej porażki, akademiczki wspomagane trzema zawodniczkami MKS MOS Karkonosze (Kowalczyk, Pawlukiewicz, Sawicka) próbowały nawiązać walkę z rywalkami i po dziesięciu minutach przegrywały zaledwie 6 oczkami. Kłopoty zaczęły się w drugiej ćwiartce, a prawdziwy krach nastąpił po przerwie, gdyż koszykarki z Leszna wygrały trzecią część spotkania 26-7. W ostatniej kwarcie w barwach Dudy pojawiły się zawodniczki drugiego planu co sprawiło, iż przewaga Wielkopolanek w tej części gry powiększyła się już nieznacznie.
Mecze jeleniogórskiego turnieju miały dać odpowiedź czy jeleniogórzanki w składzie jakim obecnie dysponują będą w stanie w rozgrywkach FGE rywalizować choćby z ekipami dolnej części tabeli. Mecz z beniaminkiem z Poznania pokazał, że zwycięstwa są możliwe, jednak przy obecnym potencjale obu teamów w lidze turniejowy wynik z tym rywalem będzie chyba trudny do powtórzenia. Pojedynek z Dudą już bezlitośnie obnażył słabe strony AZS-u, jego przebieg i przede wszystkim wynik to najlepszy dowód na to, że aby walczyć skutecznie o utrzymanie w ekstraklasie skład zespołu Rafała Sroki musi zostać wzmocniony 2-3 zawodniczkami. Najlepiej aby były to koszykarki do pierwszej piątki...
Dzisiejsza porażka AZS KK sprawiła, że gospodynie turnieju zajęły ostatnie miejsce w tej imprezie. Drugie miejsce zajęły koszykarki MUKS Poznań, które pokonały po zaciętej walce ekipę z Leszna 69-67. Ponieważ ilość punktów na koncie każdego z uczestników imprezy była taka sama o ostatecznym zwycięstwie decydował bilans małych punktów. Najlepszym mogły się pochwalić koszykarki Dudy i to one wyjechały z Jeleniej Góry z pucharem za I miejsce.

AZS KK JG - Duda Leszno 31-70 (13-19, 5-15, 7-26, 6-10)

AZS KK: Małaszewska - 12, Kowalczyk - 8, Arodź - 5, Wójcik - 4, Kret - 2.

2007-09-28 23:00