172.37

107.67

12.29

6.64

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-03 o godzinie 12:00.

KS Finepharm Carlos gromi Łącznościowca

Szczypiornistki KS Finepharm Carlos zdemolowały szczecińskiego Łącznościowca 45:18. Trener Zdzisław Wąs dał pograć zawodniczkom, które w poprzednich spotkaniach nie otrzymywały wielu szans do sprzedania swoich możliwości. Te spisały się bez zarzutów.

Jeleniogórzanki górowały nad rywalkami w każdym elemencie i z każdą minutą powiększały przewagę. Po 5. minutach miejscowe prowadziły 4:0, a w 14. minucie już 11:3. W dalszej części meczu zdobywanie bramek przychodziło przyjezdnym z mozołem, a każdy strzelony gol sprawiał im dużą radość. Do przerwy gospodynie prowadziły różnicą 10 goli (20:10), a po zmianie stron odbierały młodym szczeciniankom ochotę do gry. Każda zawodniczka, poza bramkarkami wpisała się przy tym na listę strzelczyń. Bardzo dobrze Martę Oreszczuk, której trener Zdzisław Wąs dał odpocząć, zastępowała Agnieszka Kocela, która w pierwszej części zdobyła 4 bramki. Po zmianie stron w barwach gospodyń w ekstraklasie zadebiutowała Sylwia Szymczyk. Popularna "Sysia" bez zarzutów spisywała się w obronie, a w ataku w ciągu 16. minut zdobyła 4 gole. W środę jeleniogórzanki w derbowym meczu zagrają w Lubinie z Zagłębiem.

KS FINEPHARM CARLOS: Maliczkiewicz, Skompska - Latyhevska 4, Dyba 4, Dąbrowska 3, Gęga 6, Buchcic 4, Stanisławiszyn 1, Buklarewicz 2, Kobzar 7, Odrowska 4, Kocela 5, Kasprzak 1, Szymczyk 4.