NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
pochmurnie
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- Podgorze:
› Szklarska Poręba: rusza remont dróg szutrowych w czt...
2026.06.27 18:31
- zielonka:
› Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2027: 31 projektów...
2026.06.27 18:05
- wiktor:
› Jelenia Góra: mieszkanka straciła blisko 5 tysięcy z...
2026.06.27 17:34
- Zetka:
› Książnica Karkonoska zaprasza na galę konkursu plast...
2026.06.27 17:15
- zbyszek:
› Szklarska Poręba: rusza remont dróg szutrowych w czt...
2026.06.27 16:32
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7599 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2869 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6511 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9695 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1767 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomaga chronić życie nad wodą
Policja apeluje do mieszkańców i wczasowiczów o reagowanie na niebezpieczne sytuacje nad wodą i zgłaszanie zagrożeń przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypominają, że każda informacja może uratować czyjeś życie.Wakacje sprzyjają wypoczynkowi nad jeziorami, rzekami i morzem, jednak coraz częściej kąpieli zażywają osoby w miejscach niestrzeżonych - na wyrobiskach, stawach czy w nieuregulowanych rzekach. Apele i prośby często nie przynoszą skutku, a tragiczne statystyki utonięć każdego lata przypominają, jak łatwo o nieszczęście. Policjanci pełnią służby patrolowe nad wodami, ale nie są w stanie objąć nadzorem wszystkich akwenów w kraju.
Dlatego warto skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać kategorię "Miejsca niebezpieczne na wodach", wskazać lokalizację i opisać sytuację, dołączając zdjęcie lub film. Zajmuje to kilka minut, a może zapobiec tragedii.
Fot. Aaron Burden / unsplash
Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Podziel się z innymi:
2026-06-21 08:37
Komentarze
Remek @ 78.88.2.*
wysłany: 2026-06-21 12:18
Z tego co wiem, ta mapa działa też dla innych zagrożeń, nie tylko woda - ktoś z mojej ulicy zgłosił przez nią dziurę w ogrodzeniu przy torach i faktycznie coś zrobili. Może i przy akwenach to ma sens, o ile patrole rzeczywiście reagują na zgłoszenia.
Waldek @ 195.116.160.*
wysłany: 2026-06-24 06:09
Statystyki utonięć w Polsce są co roku podobne i nadal robi się za mało, żeby to zmienić. Aplikacja to krok w dobrą stronę, ale sam apel policji to trochę za mało.
nurek @ 83.8.233.*
wysłany: 2026-06-24 08:11
Kilka minut żeby zgłosić i ewentualnie komuś uratować życie - naprawdę nie rozumiem czemu tak mało ludzi z tego korzysta.
Kacprzak @ 91.230.58.*
wysłany: 2026-06-24 11:46
Hm, nie do końca rozumiem czemu to dopiero teraz tak nagłaśniają, skoro aplikacja podobno działa od lat. Trochę późno na kampanię informacyjną, skoro sezon już w pełni.
bysiek @ 195.117.150.*
wysłany: 2026-06-25 11:59
Sam niedawno byłem nad jednym takim wyrobiskiem - zero znaków, zero ogrodzenia, a dzieciaki skakały do wody. Zgłosiłem przez tę mapę i szczerze nie spodziewałem się żadnej reakcji, a tu po kilku dniach pojawiły się tablice ostrzegawcze. Może jednak coś z tego jest.
Grzesiek @ 178.42.106.*
wysłany: 2026-06-25 20:12
Zastanawiam się ile z tych zgłoszeń faktycznie skutkuje interwencją, a ile po prostu znika w systemie. Bo tablice ostrzegawcze to jedno, ale ktoś powinien też pilnować czy ludzie się do nich stosują.
Szofer @ 193.23.174.*
wysłany: 2026-06-26 22:06
Nie wiem co bardziej dziwi - to, że takie narzędzie istnieje i działa, czy to, że większość ludzi nad wodą nawet o nim nie słyszała. Może zamiast kolejnych banerów z numerem 112, warto by powiesić coś konkretnego przy takich akwenach.
Staszek @ 31.41.83.*
wysłany: 2026-06-27 15:45
Tak prawdę mówiąc, to i tak większość ludzi idąc nad takie wyrobisko ma gdzieś wszelkie aplikacje i zgłoszenia. Musiałoby być przy każdym takim miejscu napisane na tablicy, że można to zrobić i jak - bo nie każdy siedzi w telefonie w taki sposób.
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ...
2026-06-22
komentarze: 9
› Jelenia Góra: usiłowali wł...
2026-06-17
komentarze: 8
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 16
› Pomarańczowy alert IMGW dl...
2026-06-25
komentarze: 3
› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp...
2026-06-21
komentarze: 9







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
plywak @ 91.213.193.*
wysłany: 2026-06-21 11:17
Cały problem to to, że ludzie kąpią się w wyrobisku za wsią i jakoś nie wpadają na pomysł, żeby cokolwiek zgłaszać - ani przed, ani po. Dobry pomysł z tą mapą, tylko trzeba żeby ludzie w ogóle wiedzieli że istnieje.