NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie umiarkowane
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką (2026.05.17)
Dam pracę:
- Przyjmę Pomocnika na budowę (2026.05.13)
- waldek:
› Jelenia Góra ukwieci aleję Wojska Polskiego. Koszt b...
2026.06.08 23:30
- Fenix:
› Jelenia Góra: ponad 1,6 kg marihuany u 33-latka. Mia...
2026.06.08 23:00
- Mateusz:
› Powiat karkonoski: 50-latek z dwoma zakazami sądowym...
2026.06.08 22:30
- Sluchacz:
› Radio Wrocław rusza w letnią trasę po Dolnym Śląsku...
2026.06.08 22:00
- Koscielny:
› Smród z wysypiska pod Karkonoszami. Mieszkańcy mają...
2026.06.08 21:30
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.6898 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2462 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.623 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9154 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1753 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Stopnie alarmowe CHARLIE, BRAVO i BRAVO-CRP przedłużone do 31 sierpnia 2026 r.
Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia przedłużające obowiązywanie stopni alarmowych w Polsce. Trzeci stopień CHARLIE obejmie infrastrukturę kolejową zarządzaną przez PKP PLK i PKP LHS, drugi stopień BRAVO - pozostały obszar kraju oraz polską infrastrukturę energetyczną poza granicami, a BRAVO-CRP - całą Rzeczpospolitą. Stopnie będą obowiązywać do 31 sierpnia 2026 r. do godz. 23:59.Decyzja wynika z aktualnej sytuacji geopolitycznej, w tym działań hybrydowych prowadzonych przez Federację Rosyjską i Białoruś wobec Polski oraz innych państw Unii Europejskiej, a także konsekwencji zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę. Stopień BRAVO-CRP ma charakter prewencyjny i służy przeciwdziałaniu zagrożeniom w cyberprzestrzeni.
Fot. thisGUYshoots / unsplash
Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-28 14:52
Komentarze
wiarus @ 212.244.107.*
wysłany: 2026-05-30 09:30
Z tego co wiem, CHARLIE na kolei siedzi już od dłuższego czasu. Ciekawe czy PKP ma realne procedury na taką okoliczność, czy to tylko ładnie brzmi w zarządzeniu.
Patryk @ 78.11.168.*
wysłany: 2026-05-31 14:00
Do sierpnia 2026 to jeszcze kawał czasu. Mam nadzieję, że za rok nie będzie kolejnego przedłużenia i sytuacja się trochę uspokoi.
Elektryk @ 83.12.216.*
wysłany: 2026-05-31 23:30
BRAVO-CRP na całą Polskę to akurat rozumiem, bo ataki w sieci to nie teoria. Gorzej jak te wszystkie stopnie istnieją od lat i nikt normalny już nie wie co one w praktyce zmieniają.
Staszek @ 83.21.96.*
wysłany: 2026-06-01 15:30
Kolej szczególnie narazona, to logiczne - parę razy słyszałem o jakichś incydentach na sieciach sterowania ruchem. Dobrze że ktoś to przynajmniej formalnie obejmuje ochroną.
Kefir @ 78.28.7.*
wysłany: 2026-06-01 17:00
Hm, nie do końca rozumiem dlaczego kolej dostaje CHARLIE, a reszta kraju BRAVO. Czyżby infrastruktura kolejowa była teraz priorytetowym celem?
maniek @ 185.184.183.*
wysłany: 2026-06-01 18:30
Energetyka poza granicami też objęta BRAVO - tego wcześniej nie wiedziałem. Ciekawe o które konkretnie instalacje chodzi.
bogdan @ 46.204.9.*
wysłany: 2026-06-02 16:30
Rok 2026 to sporo czasu. Ciekawe czy przez ten rok te stopnie zostaną podniesione, obnizone czy zostana na tym samym poziomie co teraz.
zygmunt @ 82.115.92.*
wysłany: 2026-06-02 20:30
Każde takie przedłużenie przechodzi przez media jednym uchem, a drugim wylatuje. Dopóki nic się nie stanie, nikt nie zapyta co te stopnie realnie zmieniają w codziennym funkcjonowaniu służb.
Karolek @ 193.234.209.*
wysłany: 2026-06-03 18:00
Ciekawe czy PKP PLK faktycznie wdraża jakieś konkretne procedury przy CHARLIE, czy to tylko zmiana poziomu na papierze i szkolenie BHP raz do roku.
Sierzant @ 95.214.216.*
wysłany: 2026-06-03 20:00
Już trzeci czy czwarty raz z rzędu to samo zarządzenie, tylko data inna. W pewnym momencie człowiek zaczyna się zastanawiać czy to narzędzie do realnego działania, czy po prostu urzędowy rytuał co pół roku.
voytek @ 78.8.231.*
wysłany: 2026-06-04 13:00
Kolej na CHARLIE, a reszta na BRAVO - rozumiem logikę, bo tory i sygnalizacja to łakomy kąsek dla sabotażu. Pytanie tylko co konkretnie zmienia się w pracy służb przy przejściu z jednego stopnia w drugi.
piotrus @ 77.253.97.*
wysłany: 2026-06-04 14:00
Polska infrastruktura energetyczna poza granicami - nie miałem pojęcia że coś takiego w ogóle istnieje i że jest formalnie objęte naszymi stopniami alarmowymi.
› Ponad 550 uczestników na t...
2026-06-03
komentarze: 20
› Oprowadzanie kuratorski...
2026-06-03
komentarze: 20
› Zapowiedź 34. kolejki I...
2026-06-03
komentarze: 2
› Wyniki i tabela po 25. ...
2026-06-07
komentarze: 7
› Smród z wysypiska pod Kark...
2026-06-08
komentarze: 4









MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
Zbyszek @ 79.184.194.*
wysłany: 2026-05-29 23:00
Cały rok na tych podwyższonych stopniach i jakoś człowiek przestaje to zauważać. Oby to wszystko robiło realną robotę, a nie tylko było na papierze.