NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie umiarkowane
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką (2026.05.17)
Dam pracę:
- Przyjmę Pomocnika na budowę (2026.05.13)
- waldek:
› Jelenia Góra ukwieci aleję Wojska Polskiego. Koszt b...
2026.06.08 23:30
- Fenix:
› Jelenia Góra: ponad 1,6 kg marihuany u 33-latka. Mia...
2026.06.08 23:00
- Mateusz:
› Powiat karkonoski: 50-latek z dwoma zakazami sądowym...
2026.06.08 22:30
- Sluchacz:
› Radio Wrocław rusza w letnią trasę po Dolnym Śląsku...
2026.06.08 22:00
- Koscielny:
› Smród z wysypiska pod Karkonoszami. Mieszkańcy mają...
2026.06.08 21:30
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.6898 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2462 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.623 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9154 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1753 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Jelenia Góra: wyjątkowe podziękowania dla dzielnicowego za pomoc bezdomnej kobiecie
Do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze trafił list z podziękowaniami skierowany do dzielnicowego z Komisariatu I Policji, młodszego aspiranta Piotra Michalaka. Jego autorka opisała trudną sytuację życiową i wsparcie, jakie otrzymała od funkcjonariusza poza standardowymi obowiązkami służbowymi.Kobieta znajdująca się w kryzysie bezdomności przez dłuższy czas mogła liczyć na pomoc dzielnicowego. Policjant dyskretnie przekazywał jej żywność i środki codziennego użytku, a także okazywał zwykłą ludzką życzliwość. Jak podkreśliła autorka listu, pomoc była udzielana po cichu, bez rozgłosu i bez oczekiwania na uznanie. Funkcjonariusz pojawiał się wtedy, gdy była najbardziej potrzebna, przywracając jej wiarę w ludzi.
Takie słowa są dla policjantów szczególnie cenne i pokazują, jak ważną rolę pełnią dzielnicowi w lokalnej społeczności.
Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-27 06:25
Komentarze
Krzysiek @ 83.28.49.*
wysłany: 2026-05-27 20:30
Rzadko słyszę o takich historiach, a szkoda. Więcej takich ludzi w tej robocie.
baca @ 83.238.13.*
wysłany: 2026-05-28 06:30
Tacy ludzie istnieją i dobrze, że ktoś w końcu głośno o tym napisał.
szelest @ 89.231.39.*
wysłany: 2026-05-28 10:00
Jak zwykle o takich rzeczach dowiadujemy się przez przypadek, nie z jakichś oficjalnych kanałów. Dobrze że ktoś ten list napisał.
fretka @ 5.226.86.*
wysłany: 2026-05-28 21:30
Właśnie po to są dzielnicowi, żeby znać swój rejon i ludzi w nim. Nie tylko wypisywać mandaty.
zbyszek @ 213.25.34.*
wysłany: 2026-05-29 15:00
Sam kiedyś miałem do czynienia z dzielnicowym, który traktował to jak robotę papierową i nic poza tym. Ten człowiek pokazuje że można inaczej.
monter @ 83.10.57.*
wysłany: 2026-05-29 20:00
Człowiek pomaga po cichu, bez kamer i bez konferencji prasowej. To chyba najtrudniejsza sztuka.
Wierka @ 147.214.76.*
wysłany: 2026-05-30 06:00
Przywracał wiarę w ludzi - to chyba najlepsze co można napisać o kimkolwiek.
Koperek @ 109.196.115.*
wysłany: 2026-05-30 17:00
Żywność i środki codziennego użytku z własnej kieszeni pewnie, bo służbowo raczej tego nie ma w przepisach. To już coś więcej niż praca.
Dominik @ 77.253.156.*
wysłany: 2026-05-30 22:00
Zastanawiam się ile takich historii nigdy nie wychodzi na jaw, bo ludzie wstydzą się napisać albo po prostu nie wiedzą do kogo.
lorens @ 217.67.207.*
wysłany: 2026-05-31 08:00
Z tego co wiem, dzielnicowi mają tyle papierologii i raportów do wypełnienia, że jeszcze coś takiego robić to już naprawdę trzeba chcieć.
Mirka @ 83.220.99.*
wysłany: 2026-05-31 09:30
Mam nadzieję, że ten list trafi do akt i jakoś mu się to przełoży na ocenę służbową, bo takie rzeczy nie powinny przechodzić bez śladu.
Piotrek @ 148.81.87.*
wysłany: 2026-05-31 14:30
Ciekawe ile jeszcze takich Piotrków Michalakow chodzi po Polsce i po prostu robi swoje, bez zadnego rozglosu. Pewnie sporo.
goral @ 80.53.73.*
wysłany: 2026-06-01 07:00
Dobrze że trafił do właściwej służby, a nie na przykład do kogoś, kto by to zbagatelizował. Nie każdy ma tyle szczęścia.
szarik @ 82.160.120.*
wysłany: 2026-06-01 20:30
Mam nadzieję, że przełożeni potraktują ten list poważnie, a nie odłożą go do szuflady.
wiarus @ 31.178.26.*
wysłany: 2026-06-01 22:30
Nieźle, że komenda to opublikowała. Zazwyczaj takie rzeczy giną gdzieś w teczkach.
Zefir @ 78.88.32.*
wysłany: 2026-06-02 10:30
Ciekawe czy dostanie jakąś nagrodę czy pochwałę służbową, bo to minimum co można zrobić w takiej sytuacji.
Slawek @ 81.219.136.*
wysłany: 2026-06-02 12:30
Tu chodzi o to, żeby chcieć - bo ani przepisy go do tego nie zmuszały, ani nikt nie patrzył na ręce. Po prostu człowiek.
Renata @ 109.206.219.*
wysłany: 2026-06-02 18:30
Taki dzielnicowy to skarb dla całej ulicy, nie tylko dla tej jednej osoby. Mam nadzieję że wie, ile znaczył w tym trudnym czasie.
karolek @ 89.186.12.*
wysłany: 2026-06-03 06:00
Jelenia Góra, a mogłoby być z dowolnego miasta w Polsce. Takich ludzi po prostu nie widać, bo sami nie szukają poklasku.
› Ponad 550 uczestników na t...
2026-06-03
komentarze: 20
› Oprowadzanie kuratorski...
2026-06-03
komentarze: 20
› Zapowiedź 34. kolejki I...
2026-06-03
komentarze: 2
› Wyniki i tabela po 25. ...
2026-06-07
komentarze: 7
› Smród z wysypiska pod Kark...
2026-06-08
komentarze: 4









MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
waldek @ 83.15.167.*
wysłany: 2026-05-27 19:00
To jest właśnie ta robota, której nie widać w statystykach, a robi największą różnicę.