NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
- lzs:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 19:01
- karolka:
› Gala Sportu 2026 w Szklarskiej Porębie - podziękowan...
2026.06.15 18:30
- Do wyżej:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 18:29
- Werka:
› Jelenia Góra: dzieci uczyły się o bezpieczeństwie w...
2026.06.15 18:21
- Nerwiarz:
› Jelenia Góra: 25 osób poszukiwanych zatrzymanych w d...
2026.06.15 17:37
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.6588 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2447 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6118 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9111 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1759 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Senior w roli głównej - nowy program edukacyjny GIS rusza w Jeleniej Górze
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jeleniej Górze przystępuje do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Senior w roli głównej". Inicjatywa Głównego Inspektoratu Sanitarnego stanowi odpowiedź na wyzwania demograficzne i wpisuje się w Krajowy Program Działań wobec Chorób Otępiennych do roku 2030.Celem programu jest podniesienie kompetencji zdrowotnych osób po 60. roku życia w oparciu o aktualne dowody naukowe. Treści powstały we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz NASK. Edukacja obejmie pięć obszarów: prawidłowe odżywianie, dostosowaną aktywność fizyczną, zdrowie psychiczne i funkcje poznawcze, profilaktykę chorób zakaźnych oraz bezpieczeństwo cyfrowe, w tym walkę z medycznymi fake newsami.
Program skierowany jest do wszystkich seniorów z Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego. Do współpracy zapraszane są Uniwersytety Trzeciego Wieku, kluby seniora, domy kultury i biblioteki.
Fot. Keith Tanner / unsplash
Źródło: gov.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-23 17:47
Komentarze
emerytek @ 83.29.79.*
wysłany: 2026-05-25 09:30
Pięć obszarów naraz to trochę dużo jak na jedną inicjatywę - ciekawe czy uda się to zrealizować porządnie, czy będzie po jednym spotkaniu z każdego tematu i tyle.
karolek @ 91.237.171.*
wysłany: 2026-05-26 08:00
Bezpieczeństwo cyfrowe i fake newsy medyczne - to akurat bardzo potrzebne. Mama co chwilę przysyła mi jakieś cuda z Facebooka o cudownych lekach i szczepieniach.
Zbyszek @ 83.26.133.*
wysłany: 2026-05-26 10:30
Z tego co wiem, UTW w Jeleniej Górze jest całkiem aktywny, więc może uda się dotrzeć do seniorów przez normalne kanały - ogłoszenia na tablicach, przez biblioteki. Tylko trzeba to faktycznie ruszyć, a nie zostać na papierze.
Slawek @ 192.150.58.*
wysłany: 2026-05-26 16:00
Hm, nie do końca rozumiem czemu GIS zajmuje się edukacją żywieniową i aktywnością fizyczną - to nie jest raczej ich działka? No ale jak wyjdzie, to wyjdzie.
pingwin @ 212.191.169.*
wysłany: 2026-05-26 20:00
Współpraca z NASK przy tym cyfrowym module to akurat dobry pomysł - te materiały powinny być sensowne merytorycznie, a nie jak ulotka ze sklepu zielarskiego.
jola57 @ 83.21.229.*
wysłany: 2026-05-28 20:00
Mam nadzieję że to nie będzie tylko na papierze i faktycznie dotrą do tych ludzi, którzy nie chodzą na UTW ani do klubu seniora - bo to jest spora część starszych osób.
Henryk @ 80.53.33.*
wysłany: 2026-05-29 10:00
Krajowy Program Działań do roku 2030 - to przynajmniej nikt nie będzie się spieszył z rozliczeniem efektów.
wandzia @ 89.171.83.*
wysłany: 2026-05-29 10:30
Z tego co wiem, takie programy często trafiają tylko do tych co i tak już chodzą na UTW i są aktywni. Pytanie jak dotrą do tych, co siedzą w domu i nie wiedzą że coś takiego istnieje.
zenek @ 79.189.235.*
wysłany: 2026-05-29 17:00
Ciekawe czy na tych spotkaniach będzie można zadawać pytania lekarzowi, czy tylko suche prelekcje z prezentacją w PowerPoincie.
mieszkanka @ 77.222.235.*
wysłany: 2026-05-30 07:00
Sama mam ponad 60 lat i chętnie bym poszła, ale czy ktoś pomyślał o tym, żeby spotkania były dostępne też dla osób z problemami z poruszaniem się? Bo sala na trzecim piętrze bez windy to standard w naszych instytucjach kultury, niestety.
› Ponad 550 uczestników na t...
2026-06-03
komentarze: 20
› Spór polityczny w Jeleniej...
2026-06-12
komentarze: 5
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 1
› Szklarska Poręba: rewital...
2026-06-10
komentarze: 3
› Papierowe klucze - niez...
2026-06-09
komentarze: 4









MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
baca @ 89.69.136.*
wysłany: 2026-05-23 19:00
Moja mama ma 72 lata i chętnie by poszła na coś takiego. Tylko czy te spotkania będą ogłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem, bo seniorzy nie siedzą cały dzień przy internecie żeby sprawdzać.