Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

16.96°C 1013 hPa 67%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką (2026.05.17)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-15)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6588
euro euro 1 EUR 4.2447
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6118
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9111
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1759
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Jelenia Góra: III konferencja doradców zawodowych o uczniach z niepełnosprawnościami

We wtorek 5 maja 2026 r. w Jeleniej Górze odbyła się III Jeleniogórska Konferencja dla Szkolnych Doradców Zawodowych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 15 we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: Dostępne doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Uczestnicy spotkania omówili kluczowe zagadnienia związane z wkraczaniem młodych osób z niepełnosprawnościami na rynek pracy, w tym podstawy prawne, specyfikę funkcjonowania uczniów oraz bariery edukacyjne i zawodowe. Podkreślano znaczenie relacji, indywidualizacji wsparcia i pracy w oparciu o potencjał ucznia. Swoją wiedzą podzieliły się ekspertki Dolnośląskiej Sieci Poradnictwa Zawodowego - Małgorzata Czekaj i Barbara Górka.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Fot. AbsolutVision / unsplash

Źródło: jeleniagora.pl

Podziel się z innymi:

2026-05-15 09:52

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

wychowawca @ 83.18.69.*

wysłany: 2026-05-15 19:30

Dobrze, że ktoś wreszcie zajął się tym tematem na poważnie. Doradztwo dla uczniów z niepełnosprawnościami to nie jest prosta sprawa i naprawdę brakuje konkretnych narzędzi w szkołach.

Renata @ 83.10.168.*

wysłany: 2026-05-16 10:30

Małe miasto, a trzecia edycja konferencji już za sobą - to naprawdę coś. Szkoda tylko, że o takich inicjatywach mało kto wie poza środowiskiem doradców.

Kordian @ 83.230.75.*

wysłany: 2026-05-16 15:00

Sam pracuję z dziećmi z orzeczeniami i wiem, że doradca zawodowy często jest ostatnią osobą, do której trafia taki uczeń. Dobrze, że w ogóle ktoś to porusza na konferencjach, bo w codziennej pracy szkolnej to temat pomijany.

zibi @ 95.50.43.*

wysłany: 2026-05-17 07:30

Ciekawe czy te konferencje przekładają się na cokolwiek w praktyce, czy to tylko galówka dla doradców żeby odfajkować szkolenie.

Felka @ 79.189.80.*

wysłany: 2026-05-17 10:30

Praca w oparciu o potencjał ucznia - brzmi pięknie, oby to nie była tylko konferencyjny slogan. Bo w realu taki uczeń z orzeczeniem trafia do doradcy raz na rok i to na kwadrans.

pedagog @ 79.185.172.*

wysłany: 2026-05-18 06:30

Cały problem to co się dzieje po takiej konferencji - czy doradca wraca do szkoły i ma realne warunki żeby wdrożyć choć część z tego, czy materiały lądują w szufladzie.

Marta @ 83.8.234.*

wysłany: 2026-05-18 20:00

Z tego co wiem, takie konferencje to zwykle dobry poziom merytoryczny, ale potem wszystko rozbija się o liczbę etatów. Jeden doradca na kilkaset dzieci i cuda mają się dziać.

slawek @ 89.191.157.*

wysłany: 2026-05-18 21:30

Bariery edukacyjne i zawodowe to temat rzeka, ale przynajmniej ktoś to systematyzuje i zbiera doradców razem. Pytanie ile z tych szkół wysłało swoich ludzi z własnej woli, a ile dlatego że musieli.

zefir @ 194.39.198.*

wysłany: 2026-05-19 17:00

Podstawy prawne, indywidualizacja, praca w oparciu o potencjał... lista brzmi porządnie. Tylko ciekaw jestem czy ktoś zapytał uczestników za pół roku co z tego zostało w praktyce.

bolek @ 64.190.141.*

wysłany: 2026-05-19 22:30

Doradca zawodowy w podstawówce to często etat na ćwierć etatu, więc nawet z najlepszą konferencją za sobą niewiele zdziała bez wsparcia dyrekcji i organu prowadzącego.

karolek @ 195.93.163.*

wysłany: 2026-05-21 06:00

Ciekawi mnie czy byli tam doradcy z mniejszych miejscowości w okolicy, czy tylko z samej Jeleniej. Bo problem z dostępem do rzetelnego doradztwa jest chyba większy właśnie poza miastem.

Stefa @ 176.96.175.*

wysłany: 2026-05-21 06:30

Ekspertki z Dolnośląskiej Sieci to dobry wybór, przynajmniej nie slajdy zrobione na kolanie. Zastanawiam się tylko czy szkoły specjalne też były reprezentowane, bo to jednak trochę inny świat niż zwykła podstawówka z uczniem z orzeczeniem.

Drwal @ 79.189.175.*

wysłany: 2026-05-21 08:30

Hm, nie do końca rozumiem czemu organizatorem jest konkretna szkoła podstawowa, a nie sam Wydział Edukacji. Ciekawe kto w tej szkole tak mocno ciągnie ten temat, bo trzecia edycja to już jakaś tradycja.

zbyniu @ 83.9.138.*

wysłany: 2026-05-21 11:00

Trzecia edycja i patronat prezydenta - a czy ktoś zaprosił samych uczniów z orzeczeniami albo ich rodziców? Czasem warto posłuchać tych, o których się rozmawia.

grzesiek @ 79.163.195.*

wysłany: 2026-05-21 15:00

Wiecie co, ciekawe jak ta konferencja wygląda od środka - czy to faktyczna wymiana doświadczeń między doradcami, czy raczej kilka prelekcji i herbatka. Przy trzeciej edycji powinni już mieć jakiś schemat co działa, a co nie.

Nerka @ 79.135.165.*

wysłany: 2026-05-22 08:30

Brakuje mi tylko informacji czy materiały z konferencji gdzieś trafiają do sieci - bo doradca który nie mógł przyjechać też powinien mieć dostęp do tego co omawiały ekspertki.


Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
Najczęściej czytane

› Ponad 550 uczestników na t... czas 2026-06-03
komentarze komentarze: 20


› Spór polityczny w Jeleniej... czas 2026-06-12
komentarze komentarze: 5


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 1


› Szklarska Poręba: rewital... czas 2026-06-10
komentarze komentarze: 3


› Papierowe klucze - niez... czas 2026-06-09
komentarze komentarze: 4