NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
- zibi:
› Spór polityczny w Jeleniej Górze. PiS krytykuje wład...
2026.06.15 19:17
- lzs:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 19:01
- karolka:
› Gala Sportu 2026 w Szklarskiej Porębie - podziękowan...
2026.06.15 18:30
- Do wyżej:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 18:29
- Werka:
› Jelenia Góra: dzieci uczyły się o bezpieczeństwie w...
2026.06.15 18:21
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.6588 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2447 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6118 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9111 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1759 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Forum Rad Seniorów Subregionu Jeleniogórskiego o zdrowiu i polityce senioralnej
W Jeleniej Górze odbyło się Forum Rad Seniorów Subregionu Jeleniogórskiego. Spotkanie poświęcone było kluczowym zagadnieniom z zakresu zdrowia oraz polityki senioralnej realizowanej na Dolnym Śląsku. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a gospodarzem - jeleniogórska filia Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.W programie znalazł się wykład pt. Czerniak skóry - wczesna diagnostyka i pierwsze kroki w leczeniu, poruszający niezwykle istotne dla osób starszych zagadnienia profilaktyki onkologicznej. Uczestnicy wzięli też udział w warsztacie poświęconym tworzeniu polityki senioralnej na Dolnym Śląsku, prowadzonym przez zespół roboczy Rady Seniorów Województwa Dolnośląskiego.
Nie zabrakło dyskusji o bieżącej sytuacji seniorów i wyzwaniach stojących przed środowiskami senioralnymi w regionie.
Fot. LWozniak&KWZielinski / commons
Źródło: powiatkarkonoski.eu
Podziel się z innymi:
2026-05-13 19:59
Komentarze
Jadzka @ 80.55.151.*
wysłany: 2026-05-14 12:00
Warsztaty o polityce senioralnej to brzmi poważnie, ciekawi mnie czy ustalenia z takich spotkań w ogóle gdzieś trafiają, czy zostają w sali konferencyjnej.
Halinka @ 89.75.106.*
wysłany: 2026-05-14 15:00
Dobrze że rady seniorów w ogóle się spotykają i rozmawiają o konkretach, ale faktycznie ciekawi mnie czy z tych dyskusji o polityce senioralnej coś realnie wynika, czy to bardziej rytuał.
Kasztelan @ 89.77.153.*
wysłany: 2026-05-15 14:30
Z tego co wiem, rady seniorów mają głównie charakter doradczy, więc decyzyjność jest mocno ograniczona. Ale samo to, że ludzie się spotykają i rozmawiają o konkretnych problemach, to już coś.
Marecki @ 185.6.2.*
wysłany: 2026-05-15 23:30
Hm, nie do końca rozumiem dlaczego gospodarzem jest ośrodek doskonalenia nauczycieli, ale może po prostu mają odpowiednią salę i sprzęt. Liczy się że spotkanie w ogóle się odbyło.
ziutek @ 141.136.22.*
wysłany: 2026-05-17 06:30
Cały problem to dotarcie z tymi informacjami do seniorów, którzy nie należą do żadnych rad ani organizacji. Ci najbardziej potrzebujący często siedzą w domu i o takich wydarzeniach w ogóle nie wiedzą.
weles @ 212.59.239.*
wysłany: 2026-05-17 11:00
Ciekawi mnie czy ten warsztat o polityce senioralnej byl otwarty tylko dla czlonkow rad, czy mogl przyjsc kazdy zainteresowany senior z regionu.
Bolek @ 212.244.243.*
wysłany: 2026-05-17 12:00
Marszałkowski, ośrodek doskonalenia nauczycieli, rada województwa... sporo instytucji przy jednym spotkaniu. Miejmy nadzieję, że wnioski z dyskusji nie zginą gdzieś między wydziałami.
sasiadjan @ 213.76.23.*
wysłany: 2026-05-18 08:00
Wykład o czerniaku to akurat bardzo konkretny temat, zwłaszcza dla seniorów, którzy przez całe życie spędzali dużo czasu na słońcu i nigdy za bardzo nie myśleli o profilaktyce.
Terenia @ 83.15.29.*
wysłany: 2026-05-18 11:00
Tak prawdę mówiąc, dobrze że łączą temat zdrowotny z tym organizacyjnym, bo zazwyczaj to są dwa osobne światy i senior musi biegać po różnych spotkaniach.
gornik52 @ 87.105.134.*
wysłany: 2026-05-18 12:00
Jestem ciekaw czy przy tych dyskusjach o wyzwaniach ktos konkretnie zapisuje wnioski i potem pilnuje zeby cos z tego wyszlo, bo zazwyczaj wszyscy kiwaja glowami i na tym koniec.
slawekjg @ 85.11.68.*
wysłany: 2026-05-18 15:00
No i super, ale zastanawiam sie czy te rady seniorow z mniejszych gmin w subregionie mialy taki sam glos jak te z Jeleniej Gory, czy to bardziej spotkanie dla wiekszych osrodkow.
Klarek @ 77.55.180.*
wysłany: 2026-05-18 18:30
Zastanawiam się czy protokół z takich spotkań jest potem w ogóle dostępny publicznie, bo chętnie bym poczytał co konkretnie ustalono w tym warsztacie o polityce senioralnej.
Rysiek @ 88.199.166.*
wysłany: 2026-05-19 18:00
Profilaktyka czerniaka to naprawdę ważna rzecz, bo większość ludzi idzie do dermatologa dopiero jak coś zaczyna wyglądać podejrzanie od dłuższego czasu. Szkoda że takich wykładów nie ma więcej w przychodniach czy domach kultury, żeby dotrzeć do szerszego grona.
› Ponad 550 uczestników na t...
2026-06-03
komentarze: 20
› Spór polityczny w Jeleniej...
2026-06-12
komentarze: 5
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 1
› Szklarska Poręba: rewital...
2026-06-10
komentarze: 3
› Papierowe klucze - niez...
2026-06-09
komentarze: 4









MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
zbyszek @ 188.146.62.*
wysłany: 2026-05-14 11:00
Czerniak to temat ważny, szkoda tylko że takie wykłady docierają głównie do ludzi, którzy już i tak dbają o siebie. Ci, którzy nigdy u dermatologa nie byli, raczej na takim forum nie siedzą.