NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
- zibi:
› Spór polityczny w Jeleniej Górze. PiS krytykuje wład...
2026.06.15 19:17
- lzs:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 19:01
- karolka:
› Gala Sportu 2026 w Szklarskiej Porębie - podziękowan...
2026.06.15 18:30
- Do wyżej:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 18:29
- Werka:
› Jelenia Góra: dzieci uczyły się o bezpieczeństwie w...
2026.06.15 18:21
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.6588 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2447 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6118 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9111 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1759 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Karpacz z dotacją 1,9 mln zł na bazę magazynową obrony cywilnej
Gmina Karpacz otrzymała z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego dotację w wysokości ponad 1,9 mln zł na budowę bazy magazynowej na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Inwestycja powstanie przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpaczu.Nowy obiekt zapewni zaplecze logistyczno-magazynowe do składowania i dystrybucji sprzętu oraz materiałów potrzebnych do działań ratowniczych, zabezpieczenia mieszkańców i reagowania w sytuacjach kryzysowych. To szczególnie istotne w gminie położonej u podnóża Karkonoszy, gdzie warunki górskie i duży ruch turystyczny zwiększają ryzyko zdarzeń wymagających szybkiej interwencji służb.
Przyznane środki to jedna z najwyższych dotacji w województwie dolnośląskim w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026. W ubiegłym roku gmina pozyskała ponadto ponad 800 tys. zł na sprzęt ratowniczy i logistyczny, wykorzystywany m.in. przez OSP Karpacz oraz MZGK Sp. z o.o.
Źródło: karpacz.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-13 13:30
Komentarze
Zbyszek @ 178.43.166.*
wysłany: 2026-05-14 13:00
Z tego co wiem, OSP w Karpaczu działa naprawdę prężnie, więc miejsce dobrze dobrane. Ciekawe kiedy ruszy budowa i czy zdążą przed sezonem zimowym.
Waldek @ 46.171.59.*
wysłany: 2026-05-14 21:00
1,9 mln to nie są małe pieniądze, ale jak się patrzy co oni tam mają do obsługi - i lawiny, i powodzie, i turystów co gubią się co weekend - to chyba dobrze wydane.
Szelest @ 31.60.33.*
wysłany: 2026-05-15 17:00
Ciekawe czy magazyn będzie też dostępny dla innych służb z okolicy, czy tylko dla karpaczowskiej OSP. Bo np. Kowary albo Mysłakowice też mają blisko do Karkonoszy.
Krokus @ 46.170.26.*
wysłany: 2026-05-16 22:00
No to Karpacz nieźle sobie radzi z pozyskiwaniem dotacji - w rok ponad 2,7 mln zł łącznie. Burmistrzowi chyba dobrze idzie pisanie wniosków.
zibi @ 83.17.167.*
wysłany: 2026-05-17 16:00
Dobrze że to idzie akurat na infrastrukturę, a nie na kolejny przetarg na coś co stoi potem w kącie. Magazyn to coś konkretnego.
Halinka @ 89.74.110.*
wysłany: 2026-05-17 21:00
Hm, nie do końca rozumiem dlaczego to idzie przez Urząd Wojewódzki, a nie np. bezpośrednio przez MSWiA, ale może tak po prostu działają te programy. Ważne że pieniądze trafiają tam gdzie trzeba.
Marcin @ 80.55.100.*
wysłany: 2026-05-17 22:00
Jedna z najwyższych dotacji w województwie - to znaczy, że inne gminy składały słabsze wnioski, czy po prostu Karpacz miał lepsze argumenty? Góry robią swoje, przyznaje.
Tereska @ 62.111.183.*
wysłany: 2026-05-18 15:30
Zastanawiam sie tylko czy sam budynek wystarczy - bo sprzet to jedno, ale kto tym wszystkim potem zarządza na co dzień? Wolontariusze z OSP i tak już są obciążeni.
piechur @ 83.16.228.*
wysłany: 2026-05-19 21:30
Sam chodziłem po Karkonoszach w złą pogodę i wiem, że tam dosłownie w godzinę może się zrobić niebezpiecznie. Taki magazyn z prawdziwym zapleczem to nie fanaberia.
› Ponad 550 uczestników na t...
2026-06-03
komentarze: 20
› Spór polityczny w Jeleniej...
2026-06-12
komentarze: 6
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 1
› Szklarska Poręba: rewital...
2026-06-10
komentarze: 3
› Papierowe klucze - niez...
2026-06-09
komentarze: 4









MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
goroluby @ 79.185.45.*
wysłany: 2026-05-13 14:00
Przy Karkonoszach to faktycznie ma sens - lawiny, powodzie, zagubieni turyści... dobrze że ktoś pomyślał o zapleczu, a nie tylko o kolejnych hotelach.