NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
- zibi:
› Spór polityczny w Jeleniej Górze. PiS krytykuje wład...
2026.06.15 19:17
- lzs:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 19:01
- karolka:
› Gala Sportu 2026 w Szklarskiej Porębie - podziękowan...
2026.06.15 18:30
- Do wyżej:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 18:29
- Werka:
› Jelenia Góra: dzieci uczyły się o bezpieczeństwie w...
2026.06.15 18:21
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.6588 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2447 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6118 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9111 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1759 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Kowary wiercą pierwszą studnię głębinową. Koniec problemów z wodą?
Kowary wspólnie z Karkonoskim Systemem Wodociągów i Kanalizacji budują pierwszą we współczesnej historii miasta studnię głębinową. Inwestycja w dzielnicy Podgórze ma zabezpieczyć dostawy wody pitnej, szczególnie w okresach suszy hydrologicznej, z którą mieszkańcy zmagają się od lat.Powstają dwa odwierty sięgające do 100 metrów głębokości. Według burmistrz Elżbiety Zakrzewskiej dzienna wydajność może wynieść około 100 metrów sześciennych, co pokryje potrzeby co najmniej tysiąca osób. Dotychczasowe ujęcia powierzchniowe są silnie uzależnione od warunków atmosferycznych, a niedobory szczególnie odczuwają mieszkańcy wyższych pięter na osiedlu Wichrowa Równia. Po zakończeniu wierceń sprawdzona zostanie wydajność i jakość wody, a następnie ruszą prace projektowe nad zbiornikami i podłączeniem do istniejącej sieci.
Koszt inwestycji to około miliona złotych.
Źródło: radiowroclaw.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-13 11:52
Komentarze
Podgorze @ 89.72.195.*
wysłany: 2026-05-14 20:30
Ciekawe ile czasu zajmie etap 'prace projektowe nad zbiornikami i podłączeniem'. Odwierty gotowe, woda pewnie jest, a zanim doleci do kranów to jeszcze parę sezonów suszy minie.
Marekzgor @ 83.15.14.*
wysłany: 2026-05-15 19:00
100 metrów sześciennych dziennie na tysiąc osób - to jakieś 100 litrów na osobę. Wystarczy, ale bez szaleństw.
baca @ 89.72.22.*
wysłany: 2026-05-16 18:00
Wiecie co, 'pierwsza we współczesnej historii miasta' to ciekawe sformułowanie. Czyli kiedyś już wiercili, potem przestali, a teraz znowu odkrywają koło. Typowe.
Mieszkaniec @ 37.28.153.*
wysłany: 2026-05-18 07:30
Hm, nie do końca rozumiem czemu dopiero teraz. Jak długo te susze w Kowarach trwają? Bo mam wrażenie że to nie jest problem z ostatniego roku.
zenek @ 88.199.99.*
wysłany: 2026-05-18 19:00
Cały problem to te ujęcia powierzchniowe - wystarczy suche lato i połowa osiedla kręci kranem i nic nie leci. Dobrze że w końcu sięgnęli głębiej.
szarak @ 83.20.224.*
wysłany: 2026-05-19 07:30
Pytanie czy ta woda z głębokości 100 metrów nie będzie wymagała jakiegoś dodatkowego uzdatniania. Nie każde ujęcie głębinowe od razu nadaje się do picia bez obróbki.
czeski @ 212.244.162.*
wysłany: 2026-05-20 08:00
Zastanawiam sie czy te 100 metrow to juz wystarczy zeby miec wode niezaleznie od pogody, czy to nadal moze byc za plytko przy dluzszej suszy.
› Ponad 550 uczestników na t...
2026-06-03
komentarze: 20
› Spór polityczny w Jeleniej...
2026-06-12
komentarze: 6
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 1
› Szklarska Poręba: rewital...
2026-06-10
komentarze: 3
› Papierowe klucze - niez...
2026-06-09
komentarze: 4









MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
gornik73 @ 153.88.111.*
wysłany: 2026-05-14 16:30
Milion złotych za dwa odwierty to nie jest mało, ale jak się patrzy ile lat ludzie na górnych piętrach siedzieli bez wody latem, to może i warto było.