NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
- Kibic:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 19:33
- zibi:
› Spór polityczny w Jeleniej Górze. PiS krytykuje wład...
2026.06.15 19:17
- lzs:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 19:01
- karolka:
› Gala Sportu 2026 w Szklarskiej Porębie - podziękowan...
2026.06.15 18:30
- Do wyżej:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 18:29
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.6588 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2447 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6118 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9111 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1759 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Pożar w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie. Ewakuowano pensjonariuszy
W Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie w powiecie kamiennogórskim doszło do pożaru, który wymusił ewakuację części mieszkańców. Ogień objął jedno pomieszczenie w bocznym budynku ośrodka, jednak zadymienie było na tyle duże, że konieczne okazało się gruntowne wietrzenie wszystkich pomieszczeń.W akcji uczestniczyło aż jedenaście jednostek straży pożarnej z regionu. Strażacy przenieśli pensjonariuszy do głównego budynku placówki. Jedna osoba, która podtruła się dymem, trafiła do szpitala w Kamiennej Górze, jej stan nie jest poważny. Według nieoficjalnych ustaleń przyczyną pożaru mogło być podpalenie łóżka przez jednego z nowo przyjętych podopiecznych.
W ośrodku w Szarocinie na stałe przebywa około 140 osób, a ewakuować trzeba było blisko 60 z nich. Sprawą zajmą się służby, które ustalą dokładne okoliczności zdarzenia oraz odpowiedzialność za jego spowodowanie.
Fot. Tobias Rademacher / unsplash
Źródło: radiowroclaw.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-12 12:11
Komentarze
karoldps @ 79.191.96.*
wysłany: 2026-05-13 18:00
60 osób do ewakuacji, w tym pewnie wielu leżących czy niesamodzielnych - strażacy musieli mieć naprawdę pełne ręce roboty.
waldus @ 37.31.54.*
wysłany: 2026-05-14 12:30
Cały problem to że w takich miejscach nawet jedna nieostrożna czy nieobliczalna osoba może narazić na niebezpieczeństwo kilkadziesiąt innych, często całkowicie niesamodzielnych ludzi.
Krecik @ 94.154.97.*
wysłany: 2026-05-14 18:30
Mam nadzieję że po tym zdarzeniu ośrodek zweryfikuje procedury przyjmowania nowych podopiecznych. Nie każda osoba nadaje się do przebywania w takim miejscu bez odpowiedniego nadzoru.
zbyszko @ 83.22.86.*
wysłany: 2026-05-15 07:30
Dobrze że główny budynek był bezpieczny i było gdzie przenieść tych 60 podopiecznych. Gorzej sobie wyobrażam gdyby ogień objął większy obszar całego ośrodka...
mirko @ 79.190.213.*
wysłany: 2026-05-15 08:30
Z tego co wiem, w takich ośrodkach personel ma naprawdę trudne zadanie - kontrolować ponad stu podopiecznych jednocześnie to nie jest prosta sprawa.
Henio @ 188.146.143.*
wysłany: 2026-05-15 22:00
Nie wiem co bardziej dziwi - to że doszło do podpalenia, czy to że dopiero teraz ktoś zwrócił uwagę na kwestię weryfikacji przyjmowanych osób.
Fryderyk @ 83.27.211.*
wysłany: 2026-05-16 06:30
140 osób pod jednym dachem i jeden incydent może wywrócić wszystko do góry nogami. Dobrze że skończyło się na zadymieniu i jednej hospitalizacji.
pivek @ 78.9.0.*
wysłany: 2026-05-16 11:30
Ciekawe jak długo trwało zanim ktoś zauważył że łóżko się pali. W takich miejscach każda minuta robi różnicę.
staszek @ 91.195.233.*
wysłany: 2026-05-16 21:30
Klasyka. Nowo przyjęty i już w pierwszych dniach takie rzeczy. Mam nadzieję że ta osoba trafi teraz pod odpowiednią opiekę i nadzór, bo DPS to nie jest miejsce dla każdego.
› Ponad 550 uczestników na t...
2026-06-03
komentarze: 20
› Spór polityczny w Jeleniej...
2026-06-12
komentarze: 6
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 1
› Szklarska Poręba: rewital...
2026-06-10
komentarze: 3
› Papierowe klucze - niez...
2026-06-09
komentarze: 4









MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
Slawek @ 217.153.77.*
wysłany: 2026-05-13 12:00
Dobrze że ta jedna osoba która się podtruła jest w dobrym stanie. Jedenaście jednostek straży to sporo, widać że zadymienie było poważne.