NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Nieruchomość: sprzedam:
- Mieszkanie na wsi tanio (2026.05.25)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie (2026.05.21)
Kupię:
- SKUP ANTYKÓW Jelenia Góra - Kupię Antyki po... (2026.05.20)
Szukam pracy:
- Elektryk pod ręką z uprawnieniami SEP (2026.05.18)
- gornik73:
› Szklarska Poręba: dotacje na wymianę starych pieców...
2026.06.15 19:46
- Kibic:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 19:33
- zibi:
› Spór polityczny w Jeleniej Górze. PiS krytykuje wład...
2026.06.15 19:17
- lzs:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce Klasa okręgowa
2026.06.15 19:01
- karolka:
› Gala Sportu 2026 w Szklarskiej Porębie - podziękowan...
2026.06.15 18:30
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.6588 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2447 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6118 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9111 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1759 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Noc Muzeów w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze - śladami Martiniego
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze zaprasza 16 maja 2026 roku w godzinach 18.00-23.00 na Noc Muzeów pod hasłem "Śladami Georga Martiniego". Wieczór wypełnią zagadki, opowieści kuratorów i wyjątkowa premiera nowego eksponatu w kolekcji.Od godziny 18.00 przewodnicy i kuratorzy będą oprowadzać gości po stale rozbudowywanych wystawach oraz cieszących się dużym zainteresowaniem ekspozycjach czasowych. O 20.00 odbędzie się spotkanie z mistrzem preparatorstwa Tomaszem Sokołowskim, który zdradzi tajniki swojego zawodu i nowoczesne metody pracy. Po prelekcji nastąpi uroczyste odsłonięcie najnowszego nabytku - preparatu nosorożca białego, dołączającego tego wieczoru do muzealnych zbiorów.
Przez cały wieczór potrwa gra "Śladami Georga Martiniego". Uczestnicy z arkuszami pytań będą tropić najstarsze eksponaty i odkodowywać hasło Nocy Muzealnej. Na pierwsze 200 osób czeka niespodzianka.
Fot. Muzeumprzyrodnicze / commons
Źródło: muzeum-cieplice.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-10 19:19
Komentarze
baca @ 193.201.144.*
wysłany: 2026-05-11 22:30
Ciekawe ile taki preparat nosorożca kosztował i skąd w ogóle go zdobyli. Nie każde muzeum może się pochwalić czymś takim.
krecik @ 77.254.222.*
wysłany: 2026-05-12 11:30
Spotkanie z preparatorem brzmi ciekawiej niż myślałem - takie rzeczy rzadko kiedy wychodzą z zaplecza muzeum na światło dzienne.
zbyszek @ 62.115.0.*
wysłany: 2026-05-13 13:30
Georg Martini - muszę przyznać, że pierwszy raz słyszę to nazwisko. Trzeba będzie się douczyć przed wizytą, żeby nie wyjść na ignoranta przy kuratorkach.
kasia2010 @ 79.124.125.*
wysłany: 2026-05-13 17:00
Gra z arkuszami pytań to świetny pomysł na wieczór z dziećmi, nie trzeba ich siłą ciągnąć do muzeum jak zwykle.
lelek @ 85.128.81.*
wysłany: 2026-05-14 10:30
Jelenia Góra, 16 maja, godzina 18 - zapisuję w kalendarzu, żeby nie zapomnieć jak zwykle w ostatniej chwili.
Rysiek @ 89.229.220.*
wysłany: 2026-05-14 22:30
Tomasz Sokolowski - ciekawe czy pokazze tez jak sie obchodzic z tak duzymi zwierzetami. Preparacja nosorozca to chyba nie lada wyzwanie logistyczne.
borys @ 37.47.82.*
wysłany: 2026-05-16 18:30
Hm, nie do końca rozumiem - to jest Noc Muzeów 2026? Czyli już teraz planują z rocznym wyprzedzeniem, czy artykuł jest sprzed roku?
pliszka @ 37.47.233.*
wysłany: 2026-05-16 23:30
Z tego co wiem, Georg Martini to postać mocno związana z historią przyrodoznawstwa na Dolnym Śląsku - ciekawe czy będą jakieś plansze z jego biografią, bo sama gra z pytaniami to trochę mało kontekstu dla kogoś kto nie zna tematu.
pikus @ 46.170.160.*
wysłany: 2026-05-17 14:00
Ciekawe czy ten preparat nosorożca wjechał przez główne drzwi, czy musieli coś rozbierać. To nie jest mały zwierzak.
mietka @ 31.178.93.*
wysłany: 2026-05-17 17:30
Nie wiedziałam, że w Jeleniej Górze jest w ogóle muzeum przyrodnicze na takim poziomie. Trzeba było nosorożca, żeby się dowiedzieć.
› Ponad 550 uczestników na t...
2026-06-03
komentarze: 20
› Spór polityczny w Jeleniej...
2026-06-12
komentarze: 6
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 1
› Szklarska Poręba: rewital...
2026-06-10
komentarze: 3
› Papierowe klucze - niez...
2026-06-09
komentarze: 4









MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
Waldek @ 89.72.149.*
wysłany: 2026-05-11 07:30
Nosorożec biały jako nowy eksponat - to musi wyglądać niesamowicie. Chyba warto się wybrać, byle zdążyć przed tą dwusetką.