NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
bezchmurnie
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- tereska:
› Słowa, które ranią. Międzynarodowy Dzień Przeciwdzia...
2026.06.24 23:40
- Goral:
› Prace konserwacyjne w gardzieli Wodospadu Kamieńczyk...
2026.06.24 23:12
- szczery:
› Powiat Karkonoski: nowoczesne pracownie AI i STEM tr...
2026.06.24 22:56
- Kordian:
› Jelenia Góra: poszukiwany dwoma listami gończymi wpa...
2026.06.24 22:08
- Kibic:
› Wyniki i tabela po 26. kolejce Klasa A / Grupa 2
2026.06.24 21:54
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7756 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2864 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6526 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.981 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1769 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Noc Muzeów w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze - śladami Martiniego
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze zaprasza 16 maja 2026 roku w godzinach 18.00-23.00 na Noc Muzeów pod hasłem "Śladami Georga Martiniego". Wieczór wypełnią zagadki, opowieści kuratorów i wyjątkowa premiera nowego eksponatu w kolekcji.Od godziny 18.00 przewodnicy i kuratorzy będą oprowadzać gości po stale rozbudowywanych wystawach oraz cieszących się dużym zainteresowaniem ekspozycjach czasowych. O 20.00 odbędzie się spotkanie z mistrzem preparatorstwa Tomaszem Sokołowskim, który zdradzi tajniki swojego zawodu i nowoczesne metody pracy. Po prelekcji nastąpi uroczyste odsłonięcie najnowszego nabytku - preparatu nosorożca białego, dołączającego tego wieczoru do muzealnych zbiorów.
Przez cały wieczór potrwa gra "Śladami Georga Martiniego". Uczestnicy z arkuszami pytań będą tropić najstarsze eksponaty i odkodowywać hasło Nocy Muzealnej. Na pierwsze 200 osób czeka niespodzianka.
Fot. Muzeumprzyrodnicze / commons
Źródło: muzeum-cieplice.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-10 19:19
Komentarze
baca @ 193.201.144.*
wysłany: 2026-05-11 22:30
Ciekawe ile taki preparat nosorożca kosztował i skąd w ogóle go zdobyli. Nie każde muzeum może się pochwalić czymś takim.
krecik @ 77.254.222.*
wysłany: 2026-05-12 11:30
Spotkanie z preparatorem brzmi ciekawiej niż myślałem - takie rzeczy rzadko kiedy wychodzą z zaplecza muzeum na światło dzienne.
zbyszek @ 62.115.0.*
wysłany: 2026-05-13 13:30
Georg Martini - muszę przyznać, że pierwszy raz słyszę to nazwisko. Trzeba będzie się douczyć przed wizytą, żeby nie wyjść na ignoranta przy kuratorkach.
kasia2010 @ 79.124.125.*
wysłany: 2026-05-13 17:00
Gra z arkuszami pytań to świetny pomysł na wieczór z dziećmi, nie trzeba ich siłą ciągnąć do muzeum jak zwykle.
lelek @ 85.128.81.*
wysłany: 2026-05-14 10:30
Jelenia Góra, 16 maja, godzina 18 - zapisuję w kalendarzu, żeby nie zapomnieć jak zwykle w ostatniej chwili.
Rysiek @ 89.229.220.*
wysłany: 2026-05-14 22:30
Tomasz Sokolowski - ciekawe czy pokazze tez jak sie obchodzic z tak duzymi zwierzetami. Preparacja nosorozca to chyba nie lada wyzwanie logistyczne.
borys @ 37.47.82.*
wysłany: 2026-05-16 18:30
Hm, nie do końca rozumiem - to jest Noc Muzeów 2026? Czyli już teraz planują z rocznym wyprzedzeniem, czy artykuł jest sprzed roku?
pliszka @ 37.47.233.*
wysłany: 2026-05-16 23:30
Z tego co wiem, Georg Martini to postać mocno związana z historią przyrodoznawstwa na Dolnym Śląsku - ciekawe czy będą jakieś plansze z jego biografią, bo sama gra z pytaniami to trochę mało kontekstu dla kogoś kto nie zna tematu.
pikus @ 46.170.160.*
wysłany: 2026-05-17 14:00
Ciekawe czy ten preparat nosorożca wjechał przez główne drzwi, czy musieli coś rozbierać. To nie jest mały zwierzak.
mietka @ 31.178.93.*
wysłany: 2026-05-17 17:30
Nie wiedziałam, że w Jeleniej Górze jest w ogóle muzeum przyrodnicze na takim poziomie. Trzeba było nosorożca, żeby się dowiedzieć.
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 15
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 10
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ...
2026-06-22
komentarze: 5
› Wyniki i tabela po 30. ...
2026-06-13
komentarze: 18
› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp...
2026-06-21
komentarze: 5







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
Waldek @ 89.72.149.*
wysłany: 2026-05-11 07:30
Nosorożec biały jako nowy eksponat - to musi wyglądać niesamowicie. Chyba warto się wybrać, byle zdążyć przed tą dwusetką.