Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

pochmurnie

23.5°C 1019 hPa 63%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-24)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7756
euro euro 1 EUR 4.2864
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6526
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.981
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1769
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Minister edukacji o radonie w Jeleniej Górze: szkoła nie zostanie zamknięta

Minister edukacji Barbara Nowacka odniosła się do sprawy przekroczeń stężenia radonu w Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. Szefowa resortu uspokaja rodziców, którzy w ostatnich dniach głośno komentowali wykrycie niebezpiecznego gazu w salach lekcyjnych.

Jak zapewnia minister, placówka nie zostanie zamknięta, a klasy, w których stwierdzono podwyższone stężenie radonu, są obecnie remontowane. Nowacka przypomina, że prowadzenie szkół i ich remonty to zadanie własne samorządów. Jeśli problem okaże się szerszy, resort jest gotowy szukać rozwiązań wspólnie z innymi ministerstwami, a w razie potrzeby sięgnąć po dodatkowe środki z Ministerstwa Finansów. Kluczowe ma być rozpoznanie skali zjawiska oraz ocena, które samorządy poradzą sobie samodzielnie, a które będą wymagały wsparcia państwa.

Prezydent Jeleniej Góry zapewnia, że miasto radzi sobie z problemem własnymi siłami.

Źródło: radiowroclaw.pl

Podziel się z innymi:

2026-05-07 19:58

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

rodzic2dziec @ 89.171.164.*

wysłany: 2026-05-07 22:30

Czyli dopóki dzieci nie będą świecić w ciemności, szkoła zostaje otwarta. Rozumiem.

ksk @ 37.248.179.*

wysłany: 2026-05-08 09:50

Usmiechajmy sie

Honoré de Balzac @ 31.61.245.*

wysłany: 2026-05-09 09:05

Szkoda, że pani minister nie opowiedziała o ograniczeniu liczby obowiązkowych lektur…

wietrzyk @ 83.28.153.*

wysłany: 2026-05-09 11:00

Cały problem to że radon jest niewidoczny i nie czuć, więc wiele szkół pewnie w ogóle nie wie, że ma ten problem. Kto z nich w ogóle robi takie pomiary?

Honoriusz @ 31.61.245.*

wysłany: 2026-05-10 00:33

Ograniczanie liczby lektur, walka z lekcjami religii, brak zadań domowych dla uczniów… To „wspaniałe” dokonania MEN. A to wszystko w imię większej ilości czasu wolnego, który dzieci przeznaczą na czas w telefonach i oglądanie Netflixa, który wiedzie prym w propagowaniu…. no wiecie czego…. Ten tego z tym i itd. Przecież na tym polega wolność….?! Nie, na tym polega początek końca cywilizacji!

zbyszko @ 94.251.163.*

wysłany: 2026-05-10 12:30

Remontują te klasy, ale ciekawe czy ktoś sprawdził resztę budynku. Radon nie wybiera tylko jednej sali.

marekzgr @ 91.145.160.*

wysłany: 2026-05-10 17:30

Skala zjawiska... to znaczy ile jeszcze szkół ma ten problem i nikt nie wie? Takich pomiarów chyba mało kto robił.

Dorota @ 212.75.120.*

wysłany: 2026-05-10 19:00

Ciekawe ile lat dzieci tam siedziały zanim ktokolwiek zmierzył stężenie radonu. No ale ważne, że teraz wszystko pod kontrolą.

belzebub @ 91.142.137.*

wysłany: 2026-05-11 20:00

Hm, nie do końca rozumiem - remontują klasy, ale dzieci w tym czasie siedzą gdzie? W korytarzu?

zibi @ 83.16.43.*

wysłany: 2026-05-11 21:30

Z tego co wiem, radon to problem głównie w rejonach granitowych i Jelenia Góra akurat leży w takim obszarze. Zdziwiłbym się, gdyby ta jedna szkoła była jedynym przypadkiem w mieście.

Radonek @ 83.4.232.*

wysłany: 2026-05-11 22:30

Radon wydobywa się z ziemi i jest obecny w najniższych częściach budynków. Wystarczy je wentylować i będzie po kłopocie. A czy ktoś z Państwa, szczególnie tych zatroskanych badał u siebie stężenie radonu? A nazwa wsi nieopodal Radoniów to przypadek?

staszek @ 89.78.41.*

wysłany: 2026-05-12 06:30

Szkoda tylko, że nikt nie wspomniał jak długo ten radon tam był i czy ktoś w ogóle wcześniej mierzył. Akcja po fakcie to nie jest rozwiązanie problemu.

malgosia @ 83.13.67.*

wysłany: 2026-05-12 11:00

No i super, miasto radzi sobie samo, minister kiwa głową z Warszawy i wszyscy są zadowoleni. Tylko ta skala zjawiska w całym kraju nadal nieznana.

Krecik @ 82.177.134.*

wysłany: 2026-05-14 13:30

Dobrze, że przynajmniej ktoś w końcu mierzy te stężenia, ale ciekawi mnie czy to była inicjatywa samej szkoły, czy ktoś z zewnątrz kazał sprawdzić. Bez tego nie wiadomo ile innych placówek chodzi sobie spokojnie z tym samym problemem i nikt nie wie.


Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 13


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 9


› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ... czas 2026-06-22
komentarze komentarze: 5


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18


› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp... czas 2026-06-21
komentarze komentarze: 5