NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
pochmurnie
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- wierchy:
› Burze z gradem nad Jelenią Górą. IMGW ostrzega - ale...
2026.06.24 20:21
- pedagogika:
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna kontrola w SP nr 10 po...
2026.06.24 19:53
- Brenda:
› Karkonosze pędzlem malowane - wernisaż wystawy Zygmu...
2026.06.24 19:09
- Zenobek:
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ogólnopolska zbiórka pam...
2026.06.24 17:04
- Marta:
› Jakuszyce: piorun poraził 38-letnią kobietę. Doszło...
2026.06.24 16:55
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7756 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2864 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6526 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.981 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1769 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Minister edukacji o radonie w Jeleniej Górze: szkoła nie zostanie zamknięta
Minister edukacji Barbara Nowacka odniosła się do sprawy przekroczeń stężenia radonu w Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. Szefowa resortu uspokaja rodziców, którzy w ostatnich dniach głośno komentowali wykrycie niebezpiecznego gazu w salach lekcyjnych.Jak zapewnia minister, placówka nie zostanie zamknięta, a klasy, w których stwierdzono podwyższone stężenie radonu, są obecnie remontowane. Nowacka przypomina, że prowadzenie szkół i ich remonty to zadanie własne samorządów. Jeśli problem okaże się szerszy, resort jest gotowy szukać rozwiązań wspólnie z innymi ministerstwami, a w razie potrzeby sięgnąć po dodatkowe środki z Ministerstwa Finansów. Kluczowe ma być rozpoznanie skali zjawiska oraz ocena, które samorządy poradzą sobie samodzielnie, a które będą wymagały wsparcia państwa.
Prezydent Jeleniej Góry zapewnia, że miasto radzi sobie z problemem własnymi siłami.
Źródło: radiowroclaw.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-07 19:58
Komentarze
ksk @ 37.248.179.*
wysłany: 2026-05-08 09:50
Usmiechajmy sie
Honoré de Balzac @ 31.61.245.*
wysłany: 2026-05-09 09:05
Szkoda, że pani minister nie opowiedziała o ograniczeniu liczby obowiązkowych lektur…
wietrzyk @ 83.28.153.*
wysłany: 2026-05-09 11:00
Cały problem to że radon jest niewidoczny i nie czuć, więc wiele szkół pewnie w ogóle nie wie, że ma ten problem. Kto z nich w ogóle robi takie pomiary?
Honoriusz @ 31.61.245.*
wysłany: 2026-05-10 00:33
Ograniczanie liczby lektur, walka z lekcjami religii, brak zadań domowych dla uczniów… To „wspaniałe” dokonania MEN. A to wszystko w imię większej ilości czasu wolnego, który dzieci przeznaczą na czas w telefonach i oglądanie Netflixa, który wiedzie prym w propagowaniu…. no wiecie czego…. Ten tego z tym i itd. Przecież na tym polega wolność….?! Nie, na tym polega początek końca cywilizacji!
zbyszko @ 94.251.163.*
wysłany: 2026-05-10 12:30
Remontują te klasy, ale ciekawe czy ktoś sprawdził resztę budynku. Radon nie wybiera tylko jednej sali.
marekzgr @ 91.145.160.*
wysłany: 2026-05-10 17:30
Skala zjawiska... to znaczy ile jeszcze szkół ma ten problem i nikt nie wie? Takich pomiarów chyba mało kto robił.
Dorota @ 212.75.120.*
wysłany: 2026-05-10 19:00
Ciekawe ile lat dzieci tam siedziały zanim ktokolwiek zmierzył stężenie radonu. No ale ważne, że teraz wszystko pod kontrolą.
belzebub @ 91.142.137.*
wysłany: 2026-05-11 20:00
Hm, nie do końca rozumiem - remontują klasy, ale dzieci w tym czasie siedzą gdzie? W korytarzu?
zibi @ 83.16.43.*
wysłany: 2026-05-11 21:30
Z tego co wiem, radon to problem głównie w rejonach granitowych i Jelenia Góra akurat leży w takim obszarze. Zdziwiłbym się, gdyby ta jedna szkoła była jedynym przypadkiem w mieście.
Radonek @ 83.4.232.*
wysłany: 2026-05-11 22:30
Radon wydobywa się z ziemi i jest obecny w najniższych częściach budynków. Wystarczy je wentylować i będzie po kłopocie. A czy ktoś z Państwa, szczególnie tych zatroskanych badał u siebie stężenie radonu? A nazwa wsi nieopodal Radoniów to przypadek?
staszek @ 89.78.41.*
wysłany: 2026-05-12 06:30
Szkoda tylko, że nikt nie wspomniał jak długo ten radon tam był i czy ktoś w ogóle wcześniej mierzył. Akcja po fakcie to nie jest rozwiązanie problemu.
malgosia @ 83.13.67.*
wysłany: 2026-05-12 11:00
No i super, miasto radzi sobie samo, minister kiwa głową z Warszawy i wszyscy są zadowoleni. Tylko ta skala zjawiska w całym kraju nadal nieznana.
Krecik @ 82.177.134.*
wysłany: 2026-05-14 13:30
Dobrze, że przynajmniej ktoś w końcu mierzy te stężenia, ale ciekawi mnie czy to była inicjatywa samej szkoły, czy ktoś z zewnątrz kazał sprawdzić. Bez tego nie wiadomo ile innych placówek chodzi sobie spokojnie z tym samym problemem i nikt nie wie.
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 13
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 9
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ...
2026-06-22
komentarze: 5
› Wyniki i tabela po 30. ...
2026-06-13
komentarze: 18
› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp...
2026-06-21
komentarze: 5







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
rodzic2dziec @ 89.171.164.*
wysłany: 2026-05-07 22:30
Czyli dopóki dzieci nie będą świecić w ciemności, szkoła zostaje otwarta. Rozumiem.