NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
bezchmurnie
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- tereska:
› Słowa, które ranią. Międzynarodowy Dzień Przeciwdzia...
2026.06.24 23:40
- Goral:
› Prace konserwacyjne w gardzieli Wodospadu Kamieńczyk...
2026.06.24 23:12
- szczery:
› Powiat Karkonoski: nowoczesne pracownie AI i STEM tr...
2026.06.24 22:56
- Kordian:
› Jelenia Góra: poszukiwany dwoma listami gończymi wpa...
2026.06.24 22:08
- Kibic:
› Wyniki i tabela po 26. kolejce Klasa A / Grupa 2
2026.06.24 21:54
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7756 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2864 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6526 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.981 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1769 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Teatr Norwida rozpoczął próby do spektaklu Jest tylko jedna
W jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida ruszyły próby do nowej produkcji. Spektakl powstaje na podstawie dramatu Darii Sobik pt. Jest tylko jedna, a reżyseruje go Kalina Jagoda Dębska. Premiera zaplanowana została na 13 czerwca.To kameralne studium relacji matki i dorosłej córki - opowieść osobista, a zarazem uniwersalna, pokazująca, jak skomplikowane emocje potrafią łączyć dwie najbliższe sobie kobiety. Twórcy pytają, czy można przestać być córką, wypisać się z roli matki i co dzieje się, gdy te role zaczynają się odwracać. Na scenie zobaczymy Magdalenę Kępińską i Monikę Mikołajczak. Za muzykę odpowiada Paulina Piksa, za wideo Karol Raś, a współpracę choreograficzną zapewnia Katarzyna Kania.
Nowa propozycja Norwida zapowiada się jako intymny, poruszający wieczór teatralny, który wpisuje się w nurt kobiecych narracji obecnych dziś w polskim teatrze.
Źródło: teatrnorwida.pl
Podziel się z innymi:
2026-05-06 10:37
Komentarze
zbyszekj @ 83.3.230.*
wysłany: 2026-05-06 18:30
Premiera 13 czerwca, może uda się wybrać. Kępińska i Mikołajczak razem na scenie - to powinno być coś.
malyteatral @ 193.25.222.*
wysłany: 2026-05-08 11:30
Nie wiem czy kameralne to dobry pomysł na taki temat, bo w małej przestrzeni nie ma gdzie uciec przed emocjami - ani aktorkom, ani widzom. To akurat brzmi obiecująco.
wierny @ 83.12.146.*
wysłany: 2026-05-08 20:30
Dramaty Sobik mają w sobie coś, co trudno opisać - czyta się jednym tchem. Ciekawe czy Dębska to udźwignie reżysersko, bo materiał jest naprawdę wymagający.
Helka @ 194.183.59.*
wysłany: 2026-05-10 09:00
Pytanie o to, czy można wypisać się z roli matki, brzmi mocno. Takie rzeczy najlepiej wychodzą właśnie w kameralnych przestrzeniach, bez żadnej otoczki.
martak @ 46.171.37.*
wysłany: 2026-05-10 13:30
Byłam na kilku poprzednich premierach w Norwidzie i za każdym razem wychodziłam zadowolona. Tu mam podobne przeczucie.
spektaklog @ 194.146.60.*
wysłany: 2026-05-11 12:00
Ciekawe jak Piksa podejdzie do muzyki w tak intymnym spektaklu - na kameralnej scenie każdy dźwięk robi robotę albo przeszkadza.
emilka @ 89.234.234.*
wysłany: 2026-05-11 18:30
Z tego co wiem, Daria Sobik pisze bardzo gęste dialogi - dużo w tym ciszy i niedopowiedzenia. Kępińska i Mikołajczak mają w sobie tę umiejętność słuchania się nawzajem na scenie, więc to może być naprawdę mocne.
Kinia @ 195.117.166.*
wysłany: 2026-05-12 15:30
Jechać do Jeleniej Góry na premierę czy czekać aż trafi w objazd... trudny wybór.
Romek @ 194.0.240.*
wysłany: 2026-05-12 21:30
Próby ruszyły, a premiera dopiero 13 czerwca - ciekawe ile czasu mają na taki kameralny spektakl. Przy takim materiale pewnie każda minuta prób jest na wagę złota.
basenek @ 83.18.201.*
wysłany: 2026-05-12 22:30
Temat odwracania ról w relacji matka-córka to coś, co chyba każdy zna z własnego domu. Dobrze że ktoś w końcu napisał o tym wprost, bez owijania w bawełnę.
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 15
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 10
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ...
2026-06-22
komentarze: 5
› Wyniki i tabela po 30. ...
2026-06-13
komentarze: 18
› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp...
2026-06-21
komentarze: 5







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol
Dorotka @ 91.195.12.*
wysłany: 2026-05-06 13:00
Relacja matka-córka to temat, który nigdy nie traci na aktualności. Ciekawa jestem jak to wyjdzie na scenie, bo to bardzo trudny materiał do zagrania bez popadania w banał.