Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie małe

9.61°C 1019 hPa 80%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-03-10)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6523
euro euro 1 EUR 4.2555
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.7092
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9154
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1747
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Droga ekspresowa połączy Jelenią Górę i Liberec?

Trwają prace nad nową koncepcją przebiegu drogi ekspresowej S5. Miałaby ona połączyć Bolków z Libercem przez Jelenią Górę i Lubań.

Resort infrastruktury pracuje nad nową koncepcją przebiegu drogi ekspresowej S5. Samorządowcy z południa Dolnego Śląska chcą, aby droga ekspresowa połączyła Bolków z Czechami. To byłaby szansa na ożywienie regionu - zarówno gospodarcze, jak i turystyczne - mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry:

- Skomunikowanie "trzydziestką" w kierunku Gorlitz i dalej Drezna i Lipska. I "piątką" można by dojechać do Lubania i za Lubaniem zejść w kierunku południowym i spokojnie w kierunku Liberca.

Pomysł jest również atrakcyjny dla naszych południowych sąsiadów, którzy rozpoczęli przebudowę drogi łączącej Liberec i przygraniczny Frýdlant. Oba kraje mogłaby połączyć jedna trasa ekspresowa, mówi Martin Puta, hetman kraju libereckiego:

- To projekt, który zakłada nową drogę z Liberca i Krasnej Studanki do Frýdlantu. Jest propozycja, żeby też zaprojektować obwodnicę Frýdlantu i później drogę do Habartic i Zawidowa.

Nowy odcinek drogi S5 w założeniu miałby ominąć mniejsze miejscowości. Jej przebieg pokrywałby się częściowo z istniejącą drogą krajową numer 30.

prw.pl

Podziel się z innymi:

2025-10-01 19:07

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
Najczęściej czytane

› Zlekceważył zakazy sądo... czas 2026-03-05
komentarze komentarze: 1


› 6 osób zatrzymanych w 2 dni! czas 2026-03-04
komentarze komentarze: 0


› Oszustwa metodą "na wnu... czas 2026-03-06
komentarze komentarze: 0


› Grupa Karkonoska GOPR p... czas 2026-03-03
komentarze komentarze: 0


› 88-latek oszukany metod... czas 2026-03-03
komentarze komentarze: 0