Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie umiarkowane

-0.48°C 1022 hPa 86%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-12-15)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.5928
euro euro 1 EUR 4.2192
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5128
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.8098
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1737
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Zatrzymali 24-letniego recydywistę podejrzanego o serię kradzieży i krótkotrwałe użycie pojazdów

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o serię kradzieży oraz o krótkotrwałe użycie pojazdów na terenie miasta. Jeleniogórzanin działał w sierpniu br., w warunkach, tzw. "recydywy". Swoim działaniem spowodował straty w wysokości około 7 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże oraz o krótkotrwałe użycie pojazdów.
Jak ustalili policjanci, zatrzymany jeleniogórzanin w sierpniu br. dopuścił się kilku kradzieży, w tym kradzieży dwóch skuterów, które następnie porzucił w stanie uszkodzonym.
Okazało się, że mężczyzna działał w warunkach tzw. "recydywy". 20 sierpnia br. 24-latek wykorzystał okazję, wszedł przez otwarte okno do kancelarii kościelnej na terenie Jeleniej Góry, skąd ukradł skarbonkę oraz koperty zawierające pieniądze.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna ukradł również portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi, które znajdowały się w otwartym pojeździe. Ponadto, wykorzystując chwilową nieuwagę rowerzystki, wyciągnął z jej sakwy kartę bankomatową oraz telefon komórkowy.
Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także w oparciu o analizę nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 24-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionych rzeczy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Policja apeluje do mieszkańców Jeleniej Góry o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zabezpieczanie swojego mienia, zwłaszcza w miejscach publicznych oraz w pojazdach. Jednocześnie przypomina o konieczności zamykania okien i drzwi, nawet podczas krótkiej nieobecności w pomieszczeniach.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2024-08-30 18:13

Przybornik
Najczęściej czytane

› Odpowiedzialna reakcja ... czas 2025-12-09
komentarze komentarze: 0


› Jarmark Świąteczny 2025... czas 2025-12-12
komentarze komentarze: 0


› 87-latek potrącony na p... czas 2025-12-04
komentarze komentarze: 0


› Sylwester 2025: Łobuzy ... czas 2025-12-08
komentarze komentarze: 0


› Autobusem ze Szklarskie... czas 2025-12-04
komentarze komentarze: 0