Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

18.30

ug/m3

O3

48.30

ug/m3

PM10

13.40

ug/m3

PM2.5

7.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-06-30 o godzinie 22:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie umiarkowane

19.68°C 1019 hPa 81%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-08-14)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6542
euro euro 1 EUR 4.2639
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5296
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9592
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1742
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Kolizja na ulicy Bankowej. Nietrzeźwy 17-latek ucieka z miejsca zdarzenia.

W nocy z 2 na 3 lipca br. tuż po północy na ulicy Bankowej doszło do kolizji, o spowodowanie której podejrzewany jest 17-letni kierowca. Prowadząc pojazd marki Ford, nastolatek uderzył w zaparkowanego Volkswagena, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki pozostawionej na miejscu tablicy rejestracyjnej, policjanci szybko zidentyfikowali pojazd sprawcy, który wkrótce wrócił na miejsce wraz z opiekunem.
W nocy z 2 na 3 lipca br. tuż po północy funkcjonariusze zostali powiadomieni o kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Bankowej w Jeleniej Górze. Jak ustalili, kierujący pojazdem marki Ford uderzył w zaparkowanego VW, po czym odjechał z miejsca pozostawiając tablicę rejestracyjną. W trakcie prowadzonych czynności, na miejsce przybył 17-letni chłopak w towarzystwie swojego opiekuna. Jak ustalono, to nastolatek kierował pojazdem, spowodował kolizję i odjechał z miejsca.
Policjanci podejrzewali, że nastolatek mógł być nietrzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone na miejscu badanie. Wynik wskazał ponad 1 promil alkoholu.
Teraz 17-latek za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 3, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim stanowi ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg.
Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń na drogach. Alkohol:
- Zmniejsza zdolność reakcji - Kierowca pod wpływem alkoholu reaguje wolniej na zmieniające się warunki na drodze.
- Zaburza koordynację i koncentrację - Trudniej jest utrzymać właściwy tor jazdy i prawidłowo ocenić odległości.
- Powoduje brawurę - Pod wpływem alkoholu kierowcy często podejmują ryzykowne i nieodpowiedzialne decyzje, takie jak nadmierna prędkość czy niebezpieczne wyprzedzanie.
- Zwiększa ryzyko wypadku - Statystyki pokazują, że nietrzeźwi kierowcy są częściej sprawcami poważnych wypadków, które często kończą się tragicznie.
Jeleniogórscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od odpowiedzialnych decyzji podejmowanych za kierownicą.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2024-07-04 15:36

Przybornik
Najczęściej czytane

› Marek Siatrak rezygnuje... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 20


› Country pod Śnieżką 2025 czas 2025-08-14
komentarze komentarze: 1


› Spotkanie z ekspertem d... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Zatrzymali mężczyznę podejr... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Jechał na zakazie, wbre... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0