Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

pochmurnie

3.07°C 1022 hPa 83%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-12-12)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6027
euro euro 1 EUR 4.2271
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5326
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.8216
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1744
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Mieszkańcy nie chcą blokowisk

Mieszkańcy Szklarskiej Poręby nie zgadzają się na zabudowywanie miasta. Nadmierna budowa apartamentów budzi ich sprzeciw, więc postanowili zorganizować happening..
"Stop betonozie!", czy "Szklarska Poręba, to coś więcej niż skupisko apartamentowców - to nasz dom" - to tylko niektóre z haseł, jakie można było usłyszeć podczas zgromadzenia w centrum miasta pod Szrenicą.

Jak mówi prezes Fundacji Dolin Domów Przysłupowych - Małgorzata Maszkiewicz, Szklarska Poręba ma zabytkowy układ architektoniczny miasta, a apartamenty to niszczą. "Wyjątkowość Szklarskiej Poręby polega niemalże na alpejskim romantycznym krajobrazie górskim oraz zabytkowej i unikatowej architekturze. Niestety niekontrolowany nawał betonowych, nowoczesnych apartamentowców niszczy charakter tego miejsca".

Szklarską Porębę rocznie odwiedza około 2 milionów turystów, a czeka na nich pod Szrenicą blisko 40 tysięcy miejsc noclegowych. Już niedługo ta liczba znacząco się zwiększy. Zdaniem nowego burmistrza Szklarskiej Poręby - Pawła Popłońskiego sprawa jest poważna, bo miasto pod Szrenicą stało się wizytówką betonozy: Ta zabudowa, która postępuje od dobrych 8 lat, w tym momencie jest w piku. Większość inwestycji, które uzyskały 2-3 lata temu pozwolenia na budowę właśnie ruszyło".

Jak deklaruje burmistrz miasta, samorząd nie będzie sprzedawał działek wielkopowierzchniowych, na których mogłyby powstać kolejne apartamenty. Do tego Fundacja Dolina Domów Przysłupowych chce stworzyć wzornik dobrych praktyk i umieścić go na stronie miasta, a także ufundować nagrodę dla inwestora, który najlepiej wpisze się w krajobraz Szklarskiej Poręby.

prw.pl

Podziel się z innymi:

2024-06-28 18:24

Przybornik
Najczęściej czytane

› Odpowiedzialna reakcja ... czas 2025-12-09
komentarze komentarze: 0


› 87-latek potrącony na p... czas 2025-12-04
komentarze komentarze: 0


› Autobusem ze Szklarskie... czas 2025-12-04
komentarze komentarze: 0


› Seniorka straciła 50 ty... czas 2025-12-05
komentarze komentarze: 0


› Sylwester 2025: Łobuzy ... czas 2025-12-08
komentarze komentarze: 0