Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

9.52°C 1021 hPa 61%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-03-09)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7075
euro euro 1 EUR 4.2836
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.7569
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9456
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1754
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Kierowali bez uprawnień jednym samochodem. Zostali zatrzymani.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy kierowali bez uprawnień jednym pojazdem na zmianę. Mężczyzna kierował wbrew zakazom sądowym i decyzji o cofnięciu mu uprawnień, a kobieta dopiero uczyła się jeździć. Mężczyzna, kiedy zauważył radiowóz, chcąc uniknąć odpowiedzialności zamienił się miejscami z pasażerką. Zatrzymani za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letnią kobietę oraz 40-letniego mężczyznę, którzy kierowali pojazdem bez uprawnień.
24 kwietnia 2024 roku, około godziny 21.50 policjanci w trakcie patrolu na Alei Solidarności w Jeleniej Górze zauważyli i zwrócili uwagę na pojazd marki BMW, którego kierujący mógł poruszać się wbrew zakazowi sądowemu.
Postanowili to sprawdzić i zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Kierowca jednak na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Kilka ulic dalej zatrzymali go do kontroli.
Okazało się, że zanim funkcjonariusze przystąpili do czynności, 40-letni mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności zamienił się miejscami z pasażerką. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili, że mężczyzna kierował wbrew zakazom sądowym oraz wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień, a 24-letnia kobieta w ogóle nie posiadała uprawnień, bo dopiero uczyła się jeździć. Ponadto pojazd, którym poruszała się para miał tablice rejestracyjne należące do innego auta.
Teraz za popełnione czyny jeleniogórzanie odpowiedzą przed sądem. Kobieta za popełnione wykroczenie, a mężczyzna za przestępstwo, za które grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP JF

Podziel się z innymi:

2024-04-26 18:04

Przybornik
Najczęściej czytane

› Zlekceważył zakazy sądo... czas 2026-03-05
komentarze komentarze: 1


› 6 osób zatrzymanych w 2 dni! czas 2026-03-04
komentarze komentarze: 0


› Grupa Karkonoska GOPR p... czas 2026-03-03
komentarze komentarze: 0


› 88-latek oszukany metod... czas 2026-03-03
komentarze komentarze: 0


› Kilku kierowców straciło p... czas 2026-03-06
komentarze komentarze: 0