230.80

56.38

3.22

1.75

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 09:00.

Victoria z Pucharem Polski DZPN

Victoria Jelenia Góra zdobyła Puchar Polski DZPN w futsalu. Zespół trenera Roberta Rodziewicza wygrał turniej finałowy, który odbył się przy Złotniczej. Finał z Pro Auto Futsal Legnica obserwował z trybun prezydent miasta Jerzy Łużniak, który wraz z prezesem związku Andrzejem Padewskim po meczu dekorował zwycięzców.
Jeleniogórzanie rozgrywki grupowe zakończyli na drugim miejscu, pokonując Kolegium Sędziów Jelenia Góra 3-1 oraz Orła Mysłakowice 3-2. Jedyną porażkę zanotowali ze Śląskiem II Wrocław - filia Oleśnica. Wrocławianie wygrali grupę, co pozwoliło im zmierzyć się w walce o finał z legniczanami. Wygrał Pro Auto Futsal 2-0. Rywalem półfinałowym Victorii były Łużyce Lubań. Jeleniogórzanie objęli prowadzenie po akcji Kacpra Dudka. Niespełna dwie minuty przed końcem wynik podniósł Łukasz Lisowski, ale momentalni golem odpowiedział Oskar Rymer. Jak się okazało lubanianom nie udało się już doprowadzić do remisu i finał PAF Legnica - Victoria JG stał się faktem.
Finał to potężna dawka emocji. Wynik otworzył Sebastian Taranek. Victoria ambitnie walczyła i w II połowie doprowadziła do remisu. Gol był ozdobą turnieju, Rodziewicz z własnej połowy dośrodkował, a efektowną "główką" popisał się Adrian Nowiński. Wynik nie uległ już zmianie, nie przyniosła goli również dogrywka. Sporo się w niej działo, dużo było "zapasów", a decyzje sędziów również wzbudzały emocje uczestników. - Sekundy przed końcem należał nam się rzut wolny tuż przed polem karnym - przekonuje Robert Kubaj z Legnicy.
Konkurs rzutów karnych to emocje same w sobie, uderzenia oddawano z odległości 6 metrów, co niemal zerowało szanse bramkarzy na obronę. Ostatecznie raz refleksem błysnął Mateusz Marceniuk i jego zespół wygrał tę konkurencję 5-4. Pechowcem w legnickim teamie okazał się Kubaj. Dodajmy, że Marceniuk został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.
Oprócz pucharu i medali piłkarze VJG otrzymali prawo gry w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski, w 1/32 zmierzą się z wiceliderem II ligi - Śląskiem Wrocław (10/11 grudnia 2022). Mecz odbędzie się w Jeleniej Górze.