Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

CO

O3

PM10

PM2.5

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia o godzinie .

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

-2.91°C 1014 hPa 93%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2023-12-04)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.985
euro euro 1 EUR 4.3337
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5678
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0509
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1779
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

W jednym budynku zatrzymany poszukiwany, zlikwidowana plantacja i zatrzymana kobieta podejrzana o paserstwo

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie, posiadanie znacznych ilości narkotyków, ukrywanie poszukiwanego oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Policjanci zabezpieczyli 22 krzewy konopi w różnej fazie wzrostu oraz marihuanę, z której można uzyskać około 300 porcji handlowych. W budynku tym funkcjonariusze zatrzymali również kobietę, która posiadała skradziony 2 lata temu w Jeleniej Górze rower o wartości 6000 zł oraz poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwa 41-letniemu mężczyźnie grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a kobiecie za paserstwo do lat 5.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie, posiadanie znacznych ilości środków odurzających, ukrywanie poszukiwanego oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz 32-letnią kobietę podejrzaną o przestępstwo paserstwa. Zatrzymali również 34-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 2 miesięcy.
Funkcjonariusze prowadząc czynności uzyskali informację, że mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności ukrywa się w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego. W budynku tym funkcjonariusze zastali 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, a po wejściu do środka wyczuli wyraźny zapach marihuany. Okazało się, że mężczyzna w zajmowanym przez siebie lokalu zorganizował uprawę ziela konopi. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 22 krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy oraz zabezpieczyli susz marihuany, z której można uzyskać około 300 porcji handlowych. Policjanci zatrzymali również 41-latka, właściciela plantacji. Znajdowała się ona w namiotach wyposażonych w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin.41-latek w trakcie zatrzymania był agresywny, szarpał i uderzał funkcjonariusza wykonującego czynności. W wyniku dalszych czynności policjanci w stropie pomiędzy pierwszym, a drugim piętrem w specjalnie przygotowanej skrytce znaleźli ukrytego poszukiwanego przez nich mężczyznę. Był to 34-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wymiarze 3 lat i 2 miesięcy oraz do ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych. Policjanci zatrzymali przebywającą również tym budynku 32-letnią kobietę, która jak się później okazało posiadała rower, który został skradziony w Jeleniej Górze w 2020 roku spod jednego z hoteli. Jego wartość to 6000 zł. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, który wkrótce wróci do właściciela.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz 41-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, kobiecie za przestępstwo paserstwa grozić może nawet do 5 lat, a poszukiwany mężczyzna został umieszczony w Areszcie Śledczym w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2022-11-17 17:57

Rusztowania i szalunki
Przybornik
Najczęściej czytane

› Spór o odśnieżanie czas 2023-12-01
komentarze komentarze: 1


› Nowy sprzęt dla sobieszow... czas 2023-12-01
komentarze komentarze: 0


› Na pomoc bezdomnym rusz... czas 2023-12-01
komentarze komentarze: 0


› Sudety podejmują Gimbasket czas 2023-12-02
komentarze komentarze: 0


› Wyłudził ponad 88 tysięcy... czas 2023-12-04
komentarze komentarze: 1