Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

opady śniegu

-0.47°C 1010 hPa 90%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- Radek:
Rusza inwestycja TBS
czas 2026.01.31 08:42

- Tak, tak:
Rusza inwestycja TBS
czas 2026.01.30 21:47

- ksk:
ZORKA Sp. z o.o. - komunikat
czas 2026.01.30 15:30

- Orka:
ZORKA Sp. z o.o. - komunikat
czas 2026.01.30 15:03

- Für die Ökologie …:
ZORKA Sp. z o.o. - komunikat
czas 2026.01.30 09:28

Kursy walut (akt. 2026-02-03)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.5785
euro euro 1 EUR 4.2198
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5942
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.8905
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1737
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego "- podsumowanie akcji

26 października 2022 roku policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", w których wykorzystali Ambulans Monitoringu Wizyjnego. Ich efektem było ujawnienie przez policjantów 61 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Działania te mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.

Podczas działań nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych, np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.
Policjanci ujawnili 61 wkroczeń popełnionych przez kierowców, najwięcej bo 33 wykroczenia dotyczyły przekraczania przez kierujących prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, 7 kierujących zostało zatrzymanych za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, a 2 za nieprawidłowe przejeżdżanie przejazdów dla rowerzystów. Ponadto zatrzymali 27 pieszych, którzy popełnili wykroczenia, m.in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym i na czerwonym świetle.
Przypominamy, że "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście".
Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Powinien też pamiętać, aby przestrzegać zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych - w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2022-10-27 16:03

Przybornik
Najczęściej czytane

› Jeleniogórscy policjanci z... czas 2026-02-02
komentarze komentarze: 0


› Uchwała krajobrazowa w ... czas 2026-02-02
komentarze komentarze: 0


› Nie zatrzymał się do kont... czas 2026-02-03
komentarze komentarze: 0


› Kradzież z otwartego au... czas 2026-02-03
komentarze komentarze: 0


› Mrozy nie odpuszczają -... czas 2026-02-03
komentarze komentarze: 0