264.02

76.12

6.41

4.27

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-25 o godzinie 11:00.

Olimpia ograła beniaminka

Przyzwoicie rozpoczęli sezon 2022/2023 piłkarze Olimpii Kowary. Zespół trenera Sebastiana Szujewskiego po sześciu kolejkach jest na szóstym miejscu z dorobkiem 9 punktów, notując do tej pory zaledwie jedną porażkę. W ostatnim meczu kowarzanie pokonali na własnym boisku Olszę Olszyna 4-1, która również nieźle rozpoczęła rozgrywki i podobnie jak Olimpia ma już na swoim koncie 9 oczek.
- Dobrze weszliśmy w mecz i od początku podeszliśmy wyżej do rywala. Udało nam się dość szybko zdobyć dwie bramki. Przed przerwą rywale zdołali strzelić bramkę kontaktową, jednak po zmianie stron już tylko nasz zespół dominował na boisku. Od 70 minuty, gdy goście grali w 10-tkę zdołaliśmy jeszcze dorzucić dwie bramki i ostatecznie wygraliśmy 4-1 - skomentował spotkanie Sebastian Szujewski.
Przed Olimpią trudny wyjazd do Nowogrodźca, gdzie będzie trudno o punkty w meczu z Chrobrym (25 września 2022, godz. 14:00). Olsza na swoim terenie podejmie Victorię Jelenia Góra (24 września 2022, godz. 16:00).

OLIMPIA KOWARY - OLSZA OLSZYNA 4-1 (2-1)

Bramki: 1-0 Szaraniec 2', 2-0 Przywara 13', 2-1 Fedorowicz 38', 3-1 Cyganek 76', 4-1 Cyganek 90'.
Czerwona kartka: Kałuski w 70'.
Żółte kartki: Kędzierski, Kosok oraz Grześkiewicz, Kałuski, Fedorowicz.
Sędziowali: Michał Niemirski oraz Jakub Chorągwicki i Tomasz Wójcik.

OLIMPIA: Zygmunt - Cyganek, Kędzierski, Kloczkowski, Kosek, Przywara (65' Bródka), Szaraniec (85' Miklas), Szeliga, Szujewski, Ulicki (65' Zagrodnik), Wiśniewski.

Trener: Sebastian Szujewski.

OLSZA: Plechowicz - M. Fedorowicz (75' Szwałko), S. Fedorowicz, Grześkiewicz, Kałuski, Karolewicz (46' Kuriata), A. Kossowski (46' E. Kossowski), Kowalczyk (75' Wróblewski), Kusiakiewicz (55' M. Kossowski), Modzelewski, Wawrzeńczyk.

Trener: Marcin Markowski.

2022-09-22 19:23