402.00

114.00

16.00

10.00

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2022-08-19 o godzinie 10:00.

zachmurzenie umiarkowane

26,9°C 1010 hPa 55%

- wnioski?:
Zawodnik Karkonoszy w kadrze Polski na UEFA Regions...

Nieskuteczne Karkonosze

Karkonosze Jelenia Góra wygrały dzisiaj w Lubaniu z Łużycami 5-3. Biało - niebiescy zaprezentowali dobrą grę w ofensywie, choć byli bardzo nieskuteczni, marnując doskonałe sytuacje jedna po drugiej. Gorzej było w obronie, bowiem nieliczne wypady pod bramkę goście zawodnicy z Lubania kończyli golami. W zespole z Jeleniej Góry testowany był bramkarz Górnika Polkowice Mateusz Malec, który rozegrał 45 minut po przerwie.
Nasz zespół bardzo szybko objął prowadzenie. Świetnie z boku pola karnego dośrodkował Patryk Bębenek, a z bliska formalności dopełnił Mateusz Jaros. Drugiego gola zdobył Szymon Sołtysiak uderzeniem w długi róg. Napór Karkonoszy trwał nadal, wysoki pressing przyniósł efekt w 27 minucie, gdy do siatki ponownie trafił Jaros. Pięć minut później udaną kontrę przeprowadzili gospodarze, wykończył ją Zachaczewski, a piłka po rykoszecie zmyliła Wojciecha Fościaka. Po chwili mega pudło zaliczył Kamil Kurianowicz i jak się okazało wynik 1-3 utrzymał się do przerwy.
Po zmianie stron napór gości wzrósł, jednak bramkarz Kacper Biernat dokonywał cudów w bramce. Jeleniogórzanie zostali ukarani za swoją nieskuteczność i Łużyce po strzale Daniela Ziółkowskiego złapały kontakt. Później obraz gry nie uległ zmianie, ale w końcu Karkonosze zdobyły kolejne gole, najpierw celnie uderzył Sołtysiak, po czterech minutach piątego gola dołożył Kurianowicz. Na koniec znów nie popisała się obrona KSK, co wykorzystał Misiewicz.
Przed obiema drużynami ostatnie mecze. Łużyce w piątek (5 sierpnia 2022, godz. 18:00) na swoim boisku podejmą Apis Jędrzychowice, a Karkonosze w sobotę zagrają, w Świdnicy z Polonią Stalą (6 sierpnia 2022, godz. 12:00).

ŁUŻYCE LUBAŃ - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 3-5 (1-3)

Bramki: 0-1 Jaros 7', 0-2 Sołtysiak 15', 0-3 Jaros 32', 1-3 Zachaczewski 32', 2-3 Ziółkowski 67', 2-4 Sołtysiak 76', 2-5 Kurianowicz 80', 3-5 Misiewicz 85'.
Sędziowali: Adam Trudziński oraz Kamil Snacki i Michał Horodyski.

ŁUŻYCE: Biernat - Chernyshenko, Młynarski Monik, Kozioł, Buzała, Mlonek, Wadziński, Zachaczewski, Bojdziński, Ziółkowski / Sitek, Misiewicz, Jakubczyk, Berliński, Karwecki, Pietroński.

Trener: Radosław Szajwaj.

KSK: Fościak - Firmanty, Kulchawy, Sutor, Firlej, Sołtysiak, Kocot, Bębenek, Jaros, Radziemski, Kurianowicz / Maciejewski, Tokarz, Gil, Nalewajczyk, Juszczyk, Niemienionek, Malec.

Trener: Jacek Kołodziejczyk.