Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

CO

402.00

mg/m3

O3

114.00

ug/m3

PM10

16.00

ug/m3

PM2.5

10.00

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2022-08-19 o godzinie 10:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie umiarkowane

24,94°C 1010 hPa 64%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- rudy:
Zestaw par II kolejki A-klasy
czas 2022.08.19 09:16

- gość:
Słaby mecz rezerw Karkonoszy
czas 2022.08.19 09:14

- legia:
Zestaw par II kolejki ligi okręgowej
czas 2022.08.19 09:04

- dd:
Zestaw par II kolejki ligi okręgowej
czas 2022.08.19 09:01

- Xxx:
Zestaw par II kolejki ligi okręgowej
czas 2022.08.19 08:57

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 4,6468
euro euro 1 EUR 4,7244
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4,8733
funt szterling funt szterling 1 GBP 5,5983
korona czeska korona czeska 1 CZK 0,1921
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Warsztaty, animacje i spektakl przeniesione do siedziby filii JCK Przystani Twórczej

Z powodu prognozowanego deszczu sobotnie wydarzenia (30.07.2022r.) w ramach zadania Park Norweski - Park Kultury zostają przeniesione do siedziby filii JCK Przystani Twórczej przy ul. Cieplickiej 74 (budynek SP6). Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na warsztaty artystyczne i animacje z ekipą Figle Migle, a o godz. 16.00 na fantastyczny spektakl "Eliksir Mądrości" Teatru Wariate. Wstęp wolny.
Park Norweski to miejsce gdzie kultura gości w postaci warsztatów artystycznych ze spektaklem i animacjami dla całych rodzin. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Kultury filia Przystań Twórcza.

Imprezy dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

Plan wydarzeń:

30.07.2022 r. - Park Kultury z Eliksirem Mądrości

- O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne w siedzibie filii JCK Przystani Twórczej (ul. Cieplicka 74 w Jeleniej Górze) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu "Eliksir Mądrości" Teatru Wariate. Odbędą się również zabawy i animacje w wykonaniu fantastycznej grupy Figle Migle z wykorzystaniem chusty klanzy, barwnych piłek, czy też baniek mydlanych. Nie zabraknie tanecznych rytmów.
Jak co roku Park Kultury wesprze program Bezpieczne Wakacje - Zdrowy Umysł realizowany przez Straż Miejską w Jeleniej Górze oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Jeleniej Góry. Zaplanowano, budowle z hula-hop, układanie wielkich puzzli, konkursy i animacje, naukę pierwszej pomocy z instruktorami z Czerwonego Krzyża, edukację o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji przekazywane przez jeleniogórską Policę.

- O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny "Eliksir Mądrości" Teatru Wariate z Poznania (grany na kamiennej scenie). Spektakl "Eliksir Mądrości" Teatru Wariate - W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia - gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy. Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego "Alberta". Bo cóż może poczciwy Albert, gdy jak zwykle we wszystko wmiesza się Zofia? Mózg jak orzeszek, ptasi móżdżek - to etapy dalekie od doskonałości... Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu? Ten pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas jest dobrą zabawą dla wszystkich. Scenariusz i reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris. Scenografia: Marek Cyris Kostiumy: Sylwia Koronczewska-Cyris Muzyka: Michał Łaszewicz Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris.

06.08.2022 r. - Park Kultury z Opowieściami Wagantów

- O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu "Opowieści Wagantów" Teatru Gry i Ludzie.
Jak co roku Park Kultury wesprze program Bezpieczne Wakacje - Zdrowy Umysł realizowany przez Straż Miejską w Jeleniej Górze oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Jeleniej Góry. Zaplanowano Miasteczko Ruchu Drogowego, budowle z hula-hop, układanie wielkich puzzli, konkursy i animacje, naukę pierwszej pomocy z instruktorami z Czerwonego Krzyża, edukację o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji przekazywane przez jeleniogórską Policę i Strażą Pożarną.

- O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny "Opowieści Wagantów" Teatru Gry i Ludzie z Katowic (grany na kamiennej scenie). Spektakl "Opowieści Wagantów" Teatru Gry i Ludzie - Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu, który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. "Opowieści Wagantów" to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp. Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo. Reżyseria: Bartosz Socha, Beata Zawiślak
Występują: Bartosz Socha/Kamil Katolik, Beata Zawiślak, Aleksandra Zug.

13.08.2022 r. - Park Kultury z Piratami i wyspą skarbów

- O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu "Piraci i wyspa skarbów" Teatru Blaszany Bębenek.
Jak co roku Park Kultury wesprze program Bezpieczne Wakacje - Zdrowy Umysł realizowany przez Straż Miejską w Jeleniej Górze oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Jeleniej Góry. Zaplanowano Miasteczko Ruchu Drogowego, budowle z hula-hop, układanie wielkich puzzli, konkursy i animacje, naukę pierwszej pomocy z instruktorami z Czerwonego Krzyża, edukację o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji przekazywane przez jeleniogórską Policę i Strażą Pożarną.

- O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny "Piraci i wyspa skarbów" Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini (grany na kamiennej scenie). Spektakl "Piraci i wyspa skarbów" Teatru Blaszany Bębenek - to spektakl, którego inspiracją była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Bohaterem spektaklu jest młody chłopak Jim. Traf sprawia, że bierze on udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku znajduje się dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup. W spektaklu nie zabraknie piosenek śpiewanych na żywo oraz zabaw z dziećmi. Podczas przedstawienia zwracamy uwagę na to aby być w życiu odważnym, dzielnie stawiać czoła problemom oraz na to, że tylko ciężką pracą można osiągnąć upragniony cel. Reżyseria: Sebastian Sienkiewicz. Postaci: Chłopiec Jim, Żarłoczny Billy, pirat Ślepy Pies, Doktor Wątroba, Kulawy John, Kapitan Smalec.

20.08.2022 r. - Park Kultury z Klaunem Rufim Rafim

- O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu "Rufi Rafi Extra Show" Teatru Czerwona Walizka z Jeleniej Góry oraz warsztaty z maszyną kleksograficzną i wielkie bańki mydlane w wykonaniu klauna Rufi Rafiego.

- O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny "Rufi Rafi Extra Show" Teatru Czerwona Walizka z Jeleniej Góry. Spektakl "Rufi Rafi Extra Show" Teatru Czerwona Walizka - Interaktywny spektakl familijny. Spotkania z klaunem cechuje duża doza improwizacji i działań z publicznością. Tym razem dobrze znane numery wymieszane z etiudami powstałymi specjalnie na sezon 2022. W Parku Norweskim nie zabraknie dodatkowych niespodzianek! Czy z tego spotkania nieoczekiwanie wyłoni się przedstawienie pełne komicznych sytuacji, slapstikowych gagów, a może nawet wzruszających chwil? Nie czekaj, przyjdź i stwórz z Rafim pełną humoru ulotną rzeczywistość, nietrwałą jak bańka mydlana, odjechane kuku na muniu. Reżyseria: Rafał Biesiada. Występuje: Rafał Biesiada.
Warsztaty artystyczne z animacjami i spektaklami realizowane są w ramach zadania pn. Prak Norweski - Park Kultury. Zadanie pn. Park Norweski - Park Kultury finansowane jest z budżetu miasta Jeleniej Góry z zadania publicznego Ochrona zdrowia - przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Informacja prasowa

Podziel się z innymi:

| |

2022-07-27 16:54

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Rusztowania i szalunki
Przybornik
Najczęściej czytane

› Wyniki I rundy Pucharu ... czas 2022-08-07
komentarze komentarze: 124


› Wyniki i tabele po I ko... czas 2022-08-13
komentarze komentarze: 142


› Zestaw par I kolejki A-... czas 2022-08-08
komentarze komentarze: 57


› Zestaw par I kolejki li... czas 2022-08-08
komentarze komentarze: 45


› Zestaw par I kolejki IV... czas 2022-08-08
komentarze komentarze: 26