140.17

110.17

9.56

4.96

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-12 o godzinie 15:00.

korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1723

AZS Kolegium Karkonoskie wicemistrzem Polski!

Dzisiaj w Gorzowie Wielkopolskim zakończył się turniej finałowy XIV Mistrzostw Polski Wyższych Szkół Zawodowych. Wysokie - drugie miejsce - zajęły w tej imprezie koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie, które w decydującej potyczce musiały uznać wyższość gospodyń z AZS PWSZ Gorzów, które pokonały jeleniogórzanki 88-43.
Gorzowianki przeszły przez turniej jak burza i były zdecydowanie poza konkurencją reszty stawki, o czym najlepiej świadczy wynik meczu finałowego. Jako ciekawostkę dodajmy, że podopieczne Rafała Sroki były jedynym zespołem, który nie pozwolił rzucić koszykarkom z Gorzowa 100 punktów. Przykładowo mecz AZS PWSZ z PWSZ Krosno zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 161-47!
W finałowym meczu najwięcej - 13 - punktów dla jeleniogórskiej ekipy zdobyła Dorota Arodź, którą ponadto uznano najlepszą zawodniczką AZS KK w całym turnieju. Najlepszą koszykarką imprezy została Magdalena Kozdroń z AZSW PWSZ GW.

AZS PWSZ GW - AZS KK JG 88-43 (18-10, 18-11, 30-14, 22-8)

AZS PWSZ: Agnieszka Szott 22, Magdalena Kozdroń 18, Justyna Żurowska 11, Joanna Czarnecka 8, Aleksandra Karpińska 8, Aleksandra Pietraszek 8, Aleksandra Chomać 6, Katarzyna Czubak 4, Weronika Toporowska 3.
AZS KK: Dorota Arodż 13, Dorota Wójcik 12, Natalia Małaszewska 7, Marta Misztal 4, Żaneta Sojka 3, Anna Lara 2, Agnieszka Balsam 2.

2007-05-11 23:00