147.81

51.36

6.15

4.63

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-20 o godzinie 04:00.

Chrobry II mecz od wygrania ligi

Trzech punktów potrzebują piłkarze Chrobrego II Głogów do wygrania zachodniej grupy IV ligi dolnośląskiej. W sobotę lider rozgromił u siebie Leśnika Osiecznica 7-1, prowadząc już do przerwy 4-0.
Wynik meczu otworzył już w piątej minucie Miłosz Jóźwiak, uderzając piłkę głową w długi róg bramki strzeżonej przez Cezarego Purtę. Po upływie pół godziny było 2-0. Jóźwiak faulowany był w 16-tce przez Mykolę Maliutina i sam wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów. Purta był bliski obronienia tego strzału, jednak futbolówka ostatecznie znalazła się w sieci. Trzy minuty później było już 3-0, gol Adama Marciniaka to w zasadzie "egzekucja" z pięciu metrów do pustej bramki. Świetną asystę zanotował Jóźwiak. Po upływie kolejnych 120 sekund było już po zawodach, bo Miłosz Jandziak efektownym "szczupakiem" zdobył czwartego gola.
Po zmianie stron głogowianie dołożyli trzy następne trafienia, a Leśnik odpowiedział tylko golem honorowym. Jego autorem w 90 minucie Rafał Stachowski, który "główką" po rzucie rożnym pokonał Jana Michalaka. Chwilę wcześniej bramkarz Chrobrego II obronił rzut karny, niefortunnym strzelcem był Bohdan Bozhenko.
W sobotę (28 maja 2022, godz. 17:00) pomarańczowo - czarni jadą za miedzę do Grębocic i jeśli pokonają miejscową Spartę, to zapewnią sobie prymat w grupie zachodniej i prawo do gry z Lechią Dzierżoniów w barażach o III ligę. Leśnik nadal musi walczyć o zapewnienie sobie IV-ligowego bytu na następny sezon, w Osiecznicy będzie rywalizować z Jaworzanką 1946 Jawor (28 maja 2022, godz. 17:00).

CHROBRY II GŁOGÓW - LEŚNIK OSIECZNICA 7-1 (4-0)

Bramki: 1-0 Jóźwiak 5', 2-0 Jóźwiak 31', 3-0 Marciniak 34', 4-0 Jandziak 36', 5-0 Pieczarka 59', 6-0 Zygmunt 77', 7-0 Pieczarka 81', 7-1 Stachowski 90'.
Żółta kartka: Iwanowicz.
Sędziował: Jankowiak.

CHROBRY II: Michalak - Malczuk, Zarówny, Jandziak, Inoue, Marciniak (60' Jurgo), Pieczarka, Iwanowicz (10' Wawrzyniak), Krawiec (60' Zygmunt), Jóźwiak (70' Galas), Jaszczyk (55' Draczyński).

Trener: Sebastian Górski.

LEŚNIK: Purta - Kozioł, Bednarz, Bernacki, Puzio (50' Pietrzak), Maliutin (46' Stachowski), Kaznowski, Bozhenko, Rudyk (60' Kotlarz), Górski, Gudzowski.

Trener: Przemysław Kotlarz.

2022-05-23 11:23